Mateusz Gradecki wygrał drugi turniej Pro Golf Tour w karierze

Mateusz Gradecki zwyciężył w turnieju Open Prestigia 2019 w ramach ligi Pro Golf Tour. To jego drugi zagraniczny zawodowy triumf w karierze.

Gradecki jest pierwszym polskim zawodowym golfistą, który wygrał turniej zagranicą. W poprzednim sezonie był najlepszy we wrześniowym starcie także w Pro Golf Tour – w niemieckim turnieju NEW GOLF Matchplay Championship 2018 pokonał w finale Francuza Baptiste Acharda. Tym razem wygrał imprezę rozgrywaną w formacie strokeplay.

Gradecki trzymał się w czubie tabeli wyników od pierwszej rundy. Zagrał kolejno 69, 66 i 67 uderzeń. Miał na koniec rywalizacji wynik -14. Był o uderzenie lepszy od Niemców Allena Johna i Hurly’ego Longa. W karcie wyników Gradeckiego szczególnie imponuje to, że Polak przez trzy dni marokańskiej imprezy miał tylko dwa bogeye, oba pierwszego dnia rywalizacji.

“To dla mnie ważne zwycięstwo, bo pokazuje, że dobrze pracowałem w zimie. Wiedziałem, że warunki na polach w Egipcie i Maroku są bardzo dobre, dlatego wybrałem to miejsca na przygotowania do sezonu Challenge Tour. Wygrana dodaje mi pewności siebie.”, powiedział Polak oficjalnej stronie cyklu.

Z liczącej 30 tys. euro puli nagród w ręce Gradeckiego trafi pięć tysięcy. Po trzech turniejach Pro Golf Tour Polak jest wiceliderem cyklu.

W marokańskim turnieju grał też Adrian Meronk, który z wynikiem -5 (70, 71, 70) zajął 17. miejsce.

Dla Gradeckiego i Meronka starty w Pro Golf Tour są elementem przygotowań do sezonu Challenge Tour, który rozpocznie się na wiosnę.