Gradecki i Meronk zaczynają sezon European Challenge Tour

Turkish Airlines Challenge rozgrywane na polu Samsun GC nad Morzem Czarnym zainauguruje sezon w European Challenge Tour. Na liście startowej są Mateusz Gradecki i Adrian Meronk.

Gradecki zaczyna swój pierwszy pełny sezon w European Challenge Tour. Niespełna 25-letni golfista zajmuje obecnie 498. miejsce na świecie, jest najwyżej notowanym Polakiem. Miejsce na zapleczu European Tour wywalczył plasując się w pierwszej piątce ligi Pro Golf Tour. I to w tej lidze rozegrał sześć turniejów w ramach przygotowań do tego sezonu.

Gradecki w poprzednim sezonie zagrał w pięciu turniejach European Challenge Tour, w trzech przeszedł cuta. W Turkish Airlines Challenge też wystąpił, ale nie przeszedł cuta. W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne zajął drugie miejsce w Gradi Invitational by John Deere z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour.

Turniej na polu Gradeckiego wygrał Adrian Meronk. Było to jego drugie zawodowe zwycięstwo w karierze. Meronkowi wciąż jednak brakuje prawdziwie międzynarodowego triumfu. Ten sezon będzie jego de facto trzecim w European Challenge Tour. Rozgrywki w 2017 roku zakończył w czołowej 30. cyklu z realnymi szansami na progres do European Tour. W poprzednim sezonie spektakularnych wyników brakowało, ale Meronk utrzymał się na zapleczu drugiego najlepszego cyklu na świecie.

Niespełna 26-letni golfista w tym roku zagrał w dwóch turniejach Pro Golf Tour, wystąpił także w wyjątkowym turnieju w Jordanii, gdzie na jednym polu rywalizowali mężczyźni, kobiety i seniorzy. Cuta jednak nie przeszedł. Impreza nie była wliczana jednak do klasyfikacji generalnej European Challenge Tour.

Turniej Turkish Airlines Challenge w ramach European Challenge Tour rozgrywany jest po raz szósty, a będzie to trzecie pole, na którym zagoszczą golfiści. Samsun Golf Club położony jest nad Morzem Czarnym.

Livescoring