Francesco Molinari wygrał Race to Dubai

Francesco Molinari
Francesco Molinari

To jest rok Francesco Molinariego. Wygrał The Open, jako pierwszy Europejczyk w historii Pucharu Rydera miał bilans meczów 5-0, a teraz dołożył jeszcze triumf w klasyfikacji generalnej European Tour.

Molinari w Race to Dubai walczył tylko z Tommym Fleetwoodem, z którym utworzył bardzo zgrany duet podczas Pucharu Rydera. Angielski kolega potrzebował zwycięstwa w kończącym sezon turnieju w Dubaju, by triumfować w klasyfikacji generalnej cyklu. Był dopiero 16. i tym samym Włoch został najlepszym graczem sezonu.

Molinari najwyższą pozycję w European Tour osiągnął dzięki równej grze przez cały sezon oraz zwycięstwom w The Open i BMW PGA Championship.

“To niesamowite. Muszę na spokojnie przysiąść i docenić to, jak dobre były te ostatnie miesiące. To więcej niż spełnienie marzeń. Jest tylu lepszych zawodników ode mnie, którzy jeszcze nie wygrali turnieju wielkoszlemowego czy Race to Dubai. A ja zrobiłem to w jednym sezonie.”, mówił niesamowicie skromny Włoch.

Za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Molinari otrzymał 1,25 mln dol. Jest pierwszym golfistą z Włoch, który kończy sezon na czele European Tour.