Gdzie zagrają Gradecki i Meronk – kalendarz Challenge Tour

Znamy już niemal cały kalendarz Challenge Tour 2019. To w tym cyklu Mateusz Gradecki i Adrian Meronk będą grać najczęściej.

Sezon Challange Tour zacznie się od ciekawego turnieju w Jordanii, który nie będzie wliczany do końcowej klasyfikacji generalnej. Impreza nazywa się Jordan Mixed Open presented by Ayla i będą w niej rywalizować gracze Staysure Tour, European Challenge Tour oraz Ladies European Tour. Na jednym polu i między sobą. Oczywiście, tee boxy będą dopasowane do możliwości kobiet, seniorów i graczy Challenge Tour.

Prawdziwy sezon zacznie się w Turcji turniejem Turkish Airlines Challenge (25-28 kwietnia). W sezonie są w sumie 23 imprezy zaliczane do klasyfikacji generalnej, licząc z turniejem finałowym, którego gospodarz zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Najwyżej opłacane są turnieje w Chinach. 350 tys. dolarów to pula nagród w Hainan Open, a 500 tys. dol., przewidziano na wypłaty w Foshan Open oraz turniej finałowy, gdzie do rozdzielenia przewidziano 420 tys. euro.

W pozostałych turniejach do rozdzielenia jest zazwyczaj około 200 tys. euro. W Europie najwięcej będą płacić we Włoszech (300 tys. euro podczas Italian Challenge) oraz Szwajcarii (250 tys. euro w Rolex Trophy).

Gradecki i Meronk blisko Polski

Nie ma jeszcze potwierdzenia, w których turniejach wystąpią Gradecki i Meronk, ale analiza kalendarza daje nadzieję na to, że będzie można oglądać najlepszych polskich golfistów na żywo. Dlaczego? Trzy turnieje odbędą się całkiem niedaleko południowej granicy. Dwa zaplanowano w Czechach, jeden na Słowacji.

Czeskie turnieje Challenge Tour to Prague Golf Challenge (9-12 maja) pod Pragą oraz D+D REAL Czech Challenge (23-26 maja) koło Brna. Pula obu imprez to 200 tys. euro. Na Słowację Challenge Tour zawita w lipcu (4-7) na turniej Slovakia Challenge organizowany na polu Penati Golf Resort (pula nagród 200 tys. euro).

Pełen kalendarz Challenge Tour znajduje się na oficjalnej stronie cyklu. Kliknij TUTAJ >>