Wywieź znajomych w pole – w niedzielę Ogólnopolski Dzień Golfa

W niedzielę 2 czerwca odbędzie się ósma edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Na blisko 50 obiektach w całym kraju odbędą się tego dnia lekcje gry dla początkujących oraz inne atrakcje, w których uczestnictwo jest całkowicie darmowe. To najlepsza okazja, by zabrać rodzinę lub znajomych i zapoznać ich z urokami naszego sportu. Sprawdzamy, co czeka nas w poszczególnych regionach kraju!

Aby wziąć udział w bezpłatnych zajęciach należy po prostu udać się na wybrany obiekt. Mapa obiektów uczestniczących w wydarzeniu znajduje się na www.dziengolfa.pl, a wchodząc na podstronę danego obiektu można zapoznać się z programem atrakcji. Ponieważ akcja rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem niektóre obiekty proszą o wcześniejszą rezerwację miejsca w akademii o wybranej godzinie. Uczestnicy Ogólnopolskiego Dnia Golfa będą mogli zapoznać się m.in. z historią i teorią gry, nauczyć się prawidłowego ustawienia, chwytu kija oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Niektóre obiekty przewidują także pozagolfowe atrakcje – na przykład gry i zabawy dla dzieci, jako kontynuację sobotniego Dnia Dziecka.

Familijnie na Mazowszu

Mieszkańcy stolicy mają duże pole do golfowych popisów. Wszystkie trzy podwarszawskie 18-dołkowe pola First Warsaw Golf, Lisia Polana i Sobienie Królewskie zapraszają na lekcje połączone z oglądaniem wielohektarowych obiektów i pokazowymi dołkami.

Golf Park Józefów dokłada konkursy best putt i nearest to the pin oraz akademię tylko dla dzieci, a na drivingu KG Komorów poza lekcjami zaplanowano prezentację sprzętu golfowego.

Tradycyjnie dużej frekwencji spodziewa się wilanowski Golf Parks Poland, stąd pozagolfowa część, bardziej familijna, piknikowa – jazdy testowe samochodami marki Audi, pomiary składu ciała, degustacja steków, tajskie masaże…Zlokalizowany na stadionie Syrenki (Pole Mokotowskie) klub WAWA dzień z golfem zorganizuje z nastawieniem bardziej na dzieci 1 czerwca, w dniu ich święta. Kogo za to ciekawi trening na symulatorach ten będzie mógł wybrać się na dzień otwarty w Golf Garden.

FootGolf  w Postołowie

W woj. pomorskim nie lada gratkę dla odwiedzających ma Postołowo GC, zaprasza bowiem na… footgolf, czyli połączenie golfa oraz piłki nożnej. Można oczywiście skorzystać z lekcji tradycyjnej gry na tym jednym z najlepszych europejskich pól. Na naukę gry można także pojechać do słynącego z wysokiego poziomu kształcenia juniorów klubu Tokary, wziąć udział w golfowych konkursach w Golf Park City Gdynia lub pojechać na dzień otwarty do Golf Club Zajączkowo pod Słupskiem.

Mistrzowsko w Zachodniopomorskiem

Wszystkie cztery „osiemnastki” z woj. zachodniopomorskiego nie zawiodły – zarówno Modry Las Golf Club w Choszcznie, jak i Amber Baltic koło Międzyzdrojów, podszczecińskie Binowo Park oraz Kamień Country Club w Kamieniu Pomorskim 2 czerwca organizują bezpłatne akademie gry. Kamień zaprasza również na grillowanie, Modry Las nastawia się na lokalną społeczność (zachęcając do przyjechania na pole rowerem lub… na rolkach), Binowo przyciągnąć ma loterią, w której do wygrania jest pełen kurs nauki gry oraz możliwością udziału w turnieju texas scramble.

W Amberze tego dnia zostanie oficjalnie otworzona sekcja juniorska, stąd nie dziwi zapowiadany turniej na 9-dołkowym polu z udziałem dzieci ze Szkół w Wapnicy i Kołczewie oraz z Ośrodka Wychowawczo Opiekuńczego w Wisełce.

Tłumy na Mazurach

Tłumnie zapowiada na Mazurach, bowiem pole w podolsztyńskich Naterkach będzie nie tylko gospodarzem dnia golfa (choć ogranicznego w tym roku do godziny między 12 a 13.00), ale przede wszystkim areną przygotowań dla uczestniczek turnieju Dr Irena Eris Golf Cup oraz ponad 200 uczestników akademii gry, jaka się tutaj odbywa (bezpłatny kurs na Zieloną Kartę, organizowany we współpracy w urzędem wojewódzkim).

Pasłęckie Sand Valley zaprasza na dwie tury zajęć z konkursami, a w po zajęciach rozmowę o golfie przy kawie i ciastku w Domu Klubowym.

Lubuskie i Wielkopolskie – do wyboru do koloru

w woj. lubuskim cztery obiekty zgłosiły swój akces do Dnia Golfa – naukę dla debiutantów i pokaz zaplanowali pro z Kalinowych Pól leżących koło Świebodzina, Przytoku w Zielonej Górze oraz słubickiej Dębowej Polany i gorzowskiego Zawarcia.

Choć Wielkopolska nie może pochwalić się 18-dołkowym polem to aż cztery mniejsze obiekty zapraszają na dzień golfa – Air Golf Club Ostrów zachęca do zapoznania się z ich 9-dołkowym linksem, ponownie na swoje podwoje zaprasza 9-dołkowa akademia Trzaskowo, odrobinę teorii i dużo praktyki poprowadzi Pierwszy Kaliski Klub Golfowy na swoim 6-dołkowym polu Golf Park Jantar w Kaliszu, a dwie godziny z golfem (między 12-14.00) zaliczyć można też będzie na Zibi Golf & Tennis Club Golina Kolonia.

Ślązacy na golfa!

Mieszkańcy aglomeracji katowickiej mają w czym wybierać, ponieważ na Śląsku jest pięć obiektów i to bardzo różnorodnych. Od pola Armada GC, które powstało na zrekultywowanych hałdach do położonego na terenie ogrodu botanicznego pola w Mikołowie. Na naukę gry zaprasza oczywiście Tyski KG i położony w Siemianowicach Sląski KG.

Dolny Śląsk nie zostaje w tyle – spacery po polu połączone z krótką lekcją planuje podwrocławski Gradi GC, na bezpłatny instruktaż zaprasza Rodzinne Centrum Golfa (City Golf Wrocław), a Klub Golfistów Hrabstwa Kłodzkiego (korzystający z obiektu Golf SPA Szczytna w Polanicy) na bezpłatne pokazy gry zaprasza nie tylko 2 czerwca, ale również tydzień później. Golf Club Jelenia Góra nastawia się na popołudniowy piknik.

Gramy w każdym zakątku Polski

W niedzielę 2 czerwca pola będą otwarte dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w golfie również w Krakowie (Kraków Valley i Royal Kraków),  Lublinie (Wierzchowiska G&CC oraz Pierwszy Lubelski KG), na Podlasiu (Golfstok w Białymstoku oraz Augustowski KG), w Bydgoszczy, w Pabianicach (klub A&A), w Podkarpackim Klub Golfowy w Trzcianie k. Rzeszowa, a na sprawą Karolinka Golf Park również Opolszczyźnie.

Koordynatorem akcji jest Polski Związek Golfa, wspierany w tym zakresie przez PGA Polska – organizacja zrzeszająca profesjonalnych instruktorów golfa.

 

W 2018 roku liczbę gości, którzy spróbowali swych sił na polach golfowych, driving range’ach i symulatorach golfa, oszacowano na ponad 4100.

 

Więcej informacji: www.dziengolfa.pl.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeronk tak wysoko w OWGR jeszcze nie był. Woods znów w Top 5
Następny artykułCanon Pro Golf Series po raz kolejny w Polsce!
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .