Wystartował turniej Polish Open 2019 by John Deere

Na Gradi Golf Club rozpoczęła się pierwsza runda turnieju Polish Open 2019 by John Deere. W rywalizacji udział bierze ponad 130 zawodników z całej Europy. Wśród uczestników turnieju są także Polacy.

Kolejny rok z rzędu turniej Polish Open, rozgrywany w ramach ligi Pro Golf Tour, odbywa się na dolnośląskim Gradi Golf Club. Pomiędzy 26 a 28 czerwca na polu w Brzeźnie pod Wrocławiem o punkty trzeciej europejskiej ligi walczą głównie zawodowcy, w tym członkowie PGA Polska, ale prawo startu otrzymali także amatorzy, w tym reprezentanci polskiej kadry narodowej.

W polskim składzie znaleźli się amatorzy Philipp Pakosch, Jakub Dymecki, Marcin Bogusz, Kamil Tatarczuk i Antoni Kerr oraz zawodowcy Maksymilian Sałuda, Grzegorz Zieliński, Oskar Zaborowski, Jakub Ossowski i Michał Karczmarczyk. Polska reprezentacja byłaby większa, jednak za aż 11 członków kadry narodowej bierze w tym terminie udział w Slovak Amateur Championship 2019. W turnieju zabrakło także Mateusza Gradeckiego i Adriana Meronka ze względu na ich regularne starty w lidze European Challenge Tour.

W rywalizacji udział bierze ponad 100 zawodowców z całej Europy, na czele z Allenem Johnem,  liderem rankingu Order of Merit Pro Golf Tour. Wśród uczestników rywalizacji jest także Florian Fritsch, zwycięzca LOTOS Polish Open 2013 oraz triumfator z 2015 r. Martin Keskari. Turniej zaliczany jest do światowego rankingu WAGR (World Amateur Golf Ranking).

W tym roku na cykl Pro Golf Tour składa się w sumie 21 turniejów rozgrywanych od stycznia do przełomu września i października. Polish Open wpisany jest do kalendarza serii od 2013 r. W latach 2013 i 2014 odbywał się w Sand Valley Resort, potem przez 3 lata turniej organizowała Sierra GC, a następnie imprezę przeniesiono na Gradi Golf Club.

W ubiegłorocznej edycji Polish Open, również rozgrywanej w podwrocławskim Brzeźnie, po rekordowej dogrywce, która została rozstrzygnięta dopiero po 10. dołku, zwyciężył Francuz Matthieu Decottignies Lafon. Na drugiej pozycji uplasował się Czech Ondrej Liesera, a trzecie miejsce zdobył Niemiec Hinrich Arkenau.

Liga Pro Golf Tour to trzeci poziom golfa w Europie. Cykl stanowi przepustkę do Challenge Tour. Promocję na zaplecze European Tour uzyskuje pięciu najlepszych graczy na koniec sezonu.

Livescoring: TUTAJ.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZbliża się trzeci turniej dla młodych golfistów Kram Junior Open
Następny artykułAlejandro Pedryc: Sen o mistrzostwie
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .