Wrocław górą! Toya ponownie zwycięża w Klubowych Mistrzostwach Polski

Trzeci rok z rzędu Toya G&CC klubowym mistrzem Polski! Na swoim położonym pod Wrocławiem polu jej reprezentanci w niedzielnym finale pokonali Kalinowe Pola GC 4:1. Na trzecim miejscu uplasował się team Sobienie Królewskie G&CC.

Mistrzowski puchar pozostał zatem w dolnośląskim, utytułowanym klubie, który triumfował nie tylko w 2018 i 2019 roku, ale też nieprzerwanie w latach 2010-2013. Jak wspominał kapitan triumfatorów Patryk Jabłoński, tegoroczny turniej był tak samo trudny, jak poprzednie edycje.

„Poziom mistrzostw jest zawsze bardzo wysoki i mimo grania na swoim polu, nie było łatwo wygrać. Skrzydeł dodało nam pokonanie w półfinałowej dogrywce First Warsaw, a potem zaprocentowała też dobra atmosfera w teamie, wzajemne wspieranie się członków naszej drużyny oraz kibice” – powiedział.

Z tytułu wicemistrza kraju cieszyły się Kalinowe Pola, które pierwszy raz w historii klubu miały okazję walczyć w finale (w 2018 r. było blisko – wówczas stanęli jednak na trzecim miejscu podium).

W tym roku mecz o brąz to było starcie „podwarszawskich gigantów” – Sobieni Królewskich z First Warsaw G&CC. Drużyna z Sobieni nie oddała zajętego w zeszłym roku trzeciego miejsca na podium, wygrywając wynikiem 4:1.

W finale sprzyjała pogoda – mimo prognoz burze i opady ominęły golfowe „pole walki”. Rywalizacja odbywała się w bardzo sprawnym tempie.

W turnieju wystartowało 20 drużyn. Nawet na dalszych pozycjach gra toczyła się o wysoką stawkę, bowiem zajęte miejsce decydowało o tym, czy dany klub utrzyma prawo gry w grupie mistrzowskiej w przyszłorocznych zawodach. Taką możliwość straciły Tyski KG, Wielkopolski KG oraz Orzełek GC. O tym, kto zajmie ich miejsce zdecydują wyniki mistrzostw grupy kwalifikacyjnej, zaplanowane na 13-16 sierpnia w Sobieniach Królewskich.

Klubowe Mistrzostwa Polski, 16-19 lipca 2020, Toya G&CC

  1. Toya Golf&Country Club (Jan Szmidt jr, Jakub Urbański, Yu-Hao Chen, Jan Szałagan, Jakub Ćmikiewicz, Tymoteusz Michaś, Natalia Michaś)
  2. Kalinowe Pola GC (Tomasz Pulsakowski, Jan Rybczyński, Kleopatra Kozakiewicz, Kamil Nowak, Antonina Łęcka, Ireneusz Sęk, Michał Pigulski)
  3. Sobienie Królewskie Golf & Country Club (Alejandro Pedryc, Konrad Bargenda, Andrzej Wierzba Jr, Mikołaj Kniaginin, Aleksander Wierzba jr, Konrad Bargenda, Mikołaj Geritz, Jan Grzegorzek)
  4. First Warsaw Golf & Country Club (William Carey, Antoni Strzelecki, Marcin Bogusz, Bartosz Bogusz, Michał Jankowski, Franciszek Dudek, Andrzej Jesionek)
  5. Tokary Golf Club
  6. Armada GC
  7. KG Lisia Polana
  8. Rosa Private GC

Źródło – Polski Związek Golfa

fot. Strzały na fairwayu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWrocławianie na pola!
Następny artykułRekordowa frekwencja podczas tegorocznej edycji Kram Junior Open
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .