Gdy wróci golf w PGA Tour zobaczymy więcej graczy

Władze PGA Tour powiększą liczbę miejsc w turniejach, które zostaną rozegrane po zakończeniu przerwy wywołanej pandemią koronawirusa.

Turnieje PGA Tour są odwołane do połowy maja. Pierwszą imprezą, która jeszcze nie wypadła z kalendarza jest Charles Schwab Challenge (21-24). Organizatorzy zastanawiają się jak w sytuacji tak dużej liczby odwołanych imprez sprawić, żeby jednak golfiści mieli szansę na utrzymanie turniejowego rytmu.

Jak donosi “Golf Digest” PGA Tour w mailu rozesłanym do zawodników informuje, że w turniejach Charles Schwab Challenge oraz Memorial Tournament (4-7 czerwca) liczba graczy dopuszczonych do gry zostanie zwiększona ze 120 do 144.

Oczywiście, nie ma pewności, czy te turnieje odbędą się zgodnie z planem. Dobrze wiedzieć jednak, że władze największej golfowej ligi świata pracują nad scenariuszami po zakończeniu kryzysu. Do tej pory zostało odwołanych lub przełożonych 11 turniejów PGA Tour.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRuszyły zapisy na cykl golfowy Polish Masters 2020
Następny artykułThe Open zostanie odwołane?
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.