Wiosna, ach to ty

Wraz z początkiem nowego golfowego sezonu startujemy i my. Nowy numer magazynu „Golf&Roll” właśnie ujrzał światło dzienne. A w numerze…

Uparty jak Fin

Kiedy 10 lat temu Fin Antti Pohjonen rozpoczął budowę pola golfowego w Polsce, pewnie nie przypuszczał, że biznes ten okaże się aż tak zajmujący. O trudnych początkach i planach na przyszłość rozmawiamy przy okazji okrągłej rocznicy pola Sand Valley Golf Resort.

Człowiek ze wszystkimi odpowiedziami

Bryson DeChambeau był początkowo traktowany z podejrzliwością. Dopóki nie wygrał. A potem wygrał jeszcze raz. I kolejny. Przedstawiamy, jak wyglądał rozwój najbardziej intrygującej młodej gwiazdy światowego golfa. Bryson to jedocześnie  bohater naszej okładki!

Kroniki Wimbledonu

Czy golfista może w jednej chwili zarobić na swej pasji 400 tys. złotych z górką, nie tracąc szlachetnego statusu amatora? Krzysztof Rawa na przykładzie pewnego klubu golfowego pokazuje, że jak najbardziej. To jednocześnie opowieść o dwóch dyscyplinach sportu, których historie od lat są ze sobą nierozerwalnie związane. Przynamniej w Londynie, o którym także jest ta historia.

Wejdź na szczyt swoich możliwości z Dustinem Johnsonem

Stały bywalec top 3 na świecie Dustin Johnson opowiada tym, jak dotarł na szczyt rankingu, jak tam pozostał i w jaki sposób każdy amator może maksymalnie wykorzystać potencjał własnej gry.

Strzał w dziesiątkę

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń mierzących odległości. Od zegarków po mikrourządzenia. Niektóre kosztują krocie, inne wymagają subskrypcji, a jeszcze inne są darmowe. Sprawdź propozycje w naszym zestawieniu. Dla każdego coś miłego.

Z łopatą na pole

Zaczęło się od unikatowych w skali światowej projektów pola golfowego wpisanego w ogród botaniczny. Potem była społeczna praca pasjonatów, którzy wbrew fali internetowego hejtu własnoręcznie budowali obiekt. Od zeszłego roku miłośnicy zielonego sportu mogą korzystać z 9 dołków, a na jesień planowana jest inauguracja kolejnej dziewiątki, która sprawi, że śląski Golf Park Mikołów oficjalnie będzie mógł szczycić się mistrzowskim obiektem zrealizowanym w ramach społecznej inicjatywy. O tym, jak to się stało, opowiedział nam Bogdan Uliasz, który wraz z grupą golfistów doprowadził do powstania obiektu.

Czy golfiści pokochają nowe reguły?

Stało się! R&A i USGA oficjalnie wprowadziły już zmodernizowane „Reguły gry w golfa”. Mają one na celu przyspieszenie gry i uproszczenie niektórych bardziej skomplikowanych zasad. Nasza ekspertka, Jolanta Makuch, przybliża najważniejsze zmiany.

Wycieczki na golfa: Rzym, Toskania i południowa Portugalia

W poszukiwaniu interesujących miejsc do gry nasi golfowi globtrotterzy tym razem udali się do Włoch i Algarve. Przeczytajcie na których polach warto tam zagrać!

To i jeszcze więcej w naszym nowym numerze!

Zamów prenumeratę

fot. Strzały na fairwayu, Getty Images, Red Bull Content

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeronk zwycięzcą w turnieju Gradi Invitational by John Deere!
Następny artykułCT Pan wygrał RBC Heritage
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .