W najnowszym numerze “Golf&Rolla”…

Adrian Meronk fot. Lukasz Giza

Najnowszy numer magazynu „Golf&Roll” to jak zawsze pokaźna dawka ciekawostek i artykułów dotyczących golfa, porad ekspertów i relacji z najważniejszych golfowych wydarzeń z Polski i ze świata. 

W numerze m.in.:

Adrian Meronk: Nasz człowiek w European Tour
Jako pierwszy Polak w historii zakwalifikował się do pierwszej ligi zawodowego golfa – European Tour. Adrian Meronk, nasz golfowy „towar eksportowy”, konsekwentnie przemierza kolejne szczeble kariery i po raz kolejny pisze historię polskiego golfa. A że sport ma po prostu w genach, przychodzi mu to nad wyraz naturalnie. „Ja po prostu gram swoje i kocham to, co robię”, mówi. I jemu to wystarcza. Nam opowiedział o przełomowych momentach swojej kariery. I nie tylko!

Ważne, kto liczy zwycięstwa
Tiger Woods wyrównał rekord Sama Sneada 82 zwycięstw w PGA Tour. Zachwyty golfowego świata, jak przekonuje redaktor Krzysztof Rawa, są absolutnie słuszne, choć dobrze wiedzieć, że w tym szczególnym przypadku liczba jest raczej umowna.

Golfowe mity obalone!
Niezliczone „prawdy” dotyczące gry w golfa przekazywane były z pokolenia na pokolenie i to na nich gracze opierali swoją grę przez setki lat. Współcześnie, dzięki zaawansowanej technologii i nowatorskim badaniom, możemy raz na zawsze zrewidować ich przydatność i sprawdzić, czy rzeczywiście miały one pozytywny wpływ na naszą grę.

Golfowe rundy na Majorce
Majorka to wyspa przeklęta. Przeklęta dla tych, co kochają spokój. Jednak dziewiętnaście przepięknych pól golfowych w zasięgu godziny jazdy samochodem czyni z tego zakątka świata jedną z ulubionych destynacji golfowych podróżników. Nasz dziennikarz Jacek Zaidlewicz zagrał na kilku tamtejszych polach i ma dla Was kilka wskazówek.

O początkach golfa nad Wisłą
Dwudziestolecie międzywojenne było okresem ogromnego zrywu młodego polskiego państwa. W 1918 roku nie było jeszcze prawie niczego, ale już w latach 30. Warszawę uznawano za „Mały Paryż” czy „Perłę Północy”, bo niewiele ustępowała zachodnim stolicom. Do takiej Warszawy zawitał również świat golfa… Tę historię golfa nad Wisłą przypomina Elżbieta Grendecka, jedna z inicjatorek powstania Muzeum Golfa w warszawskiej Kuźni Golfa.

Nie taka zima zła
Golfa można trenować cały rok, a paradoksalnie zima to najlepszy okres, aby poprawić swoje umiejętności. Zatem jak przepracować zimę, aby na wiosnę być już lepszym golfistą? Pro Adam Mitukiewicz daje Wam kilka sprawdzonych pomysłów.

Młode wilki
Matthew Wolff, Collin Morikawa i Victor Hovland – nasza ekspertka od światowego golfa, Katarzyna Nieciak przedstawia trójkę młodych gniewnych, która w minionym sezonie przebojem wdarła się do cyklu PGA Tour.

Patenty z touru
Tym razem lekcji golfa udzielą Wam: Dustin Johnson, Jason Day, Andy Sullivan, Matt Kuchar i Guido Migliozzi.

12 pytań o reguły
Za nami sezon golfowy rozgrywany według nowych reguł. Czy wprowadzone zmiany faktycznie spowodowały przyspieszenie gry, uprościły procedury i zredukowały poziom kar? Czy autorom zmian udało się uzyskać zamierzony efekt? Mimo iż na szczegółową analizę musimy jeszcze chwilę poczekać, to z pewnością gracze do zmian podeszli z entuzjazmem, często i chętnie pytali o właściwe interpretacje nowych reguł. Prezentujemy pytania i odpowiedzi dotyczące reguł, które na polskich polach golfowych pojawiały się najczęściej.

Przegląd polskich “dziewiątek”
Tym razem w poszukiwaniu interesujących miejsc do gry nasz golfowy globtroter Wojciech Pasynkiewicz postanowił… zostać w kraju. Koniecznie sprawdźcie jego raport dotyczący tego, jak wyglądają i jaką perspektywę mają 9-dołkowe pola w Polsce.

To i jeszcze więcej w najnowszym numerze!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZwycięstwo Tigera Woodsa w Masters z nagrodą od AP
Następny artykułMeronk wśród debiutantów wartych obserwowania
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .