V Seris Konsalnet Golf Cup – tradycja, nowoczesność i francuskie akcenty

Po raz piąty był to turniej pełen rywalizacji rozegrany w przyjacielskim gronie pełen dobrej zabawy i dodatkowych atrakcji. Pierwszy raz z mocnym francuskim akcentem. Mowa o rozegranym 12 września w Sobieniach Królewskich V Seris Konsalnet Golf Cup, który był również okazją do zakomunikowania zebranym klientom i przyjaciołom firmy połączenia Konsalnet Holding – lidera na polskim rynku ochrony osób i mienia – z francuską grupą Seris, która 31 maja 2019 nabyła 100% udziałów polskiej spółki.

Obecny na rynku usług security od ponad 60 lat Seris, stając się właścicielem spółki Konsalnet – największej firmy branży ochrony osób i mienia w Polsce – wkroczył do grona 10 największych firm na świecie o przychodach ponad 700 mln euro i zatrudnieniu 40 tysięcy pracowników. Konsalnet, który w Polsce znany jest również wśród golfistów jako jeden ze sponsorów Polskiego Związku Golfa, wspierając rozwój tej dyscypliny sportu, zadbał o to, by mimo trwających w firmie zmian oraz rebrandingu, organizowany turniej tradycyjnie oznaczał dzień pełen miłych wrażeń.

„Nie wyniki są tu najważniejsze, ale spotkanie z przyjaciółmi. Golf tworzy przyjemną okazję do poznania się poprzez sport, wymaga wzajemnego szacunku i tworzy relacje a nawet przyjaźnie, które rodzą się podczas wspólnej rywalizacji sportowej. Nasi klienci stają się naszymi przyjaciółmi, potem wprowadzają w świat golfa swoich przyjaciół i w ten sposób grono golfistów nam rośnie. Dzisiejsza piękna pogoda sprawiła, że odczuwaliśmy przyjemny wakacyjny nastrój, który dodatkowo wzmocniły atrakcje kulinarne, które przygotowaliśmy dla naszych gości” – mówił prezes Seris Konsalnet Holding Tomasz Wojak.

Podczas ceremonii rozdania nagród (a dzięki partnerom turnieju było ich bardzo dużo!) Tomasz Wojak podkreślił, że w historii relacji polsko – francuskich było wiele niezwykle udanych mariaży zatem „wejście pod skrzydła firmy o globalnym zasięgu działania, jaką jest Seris, zaowocuje z pewnością wzbogaceniem oferty dla klientów oraz nowymi doświadczeniami, które wzmocnią pozycję firmy jako lidera.”

Na pewno udanym pomysłem było wplecenie elementów francuskich do harmonogramu turnieju. W konkursach dodatkowych golfiści walczyli m.in. o obraz Moulin Rouge autorstwa tworzącego we Francji artysty Janusza Reszki. Na słonecznym tarasie towarzyszyły im smaki prosto z Akwitanii – świeże ostrygi Fine de Claire wzbogacone smakiem wina Chablis, a na deser był… pokazów tańców nawiązujących do tradycji francuskiego kabaretu zwieńczonych popisowym kankanem.

I pewnie za sprawą łagodnych burgundów, francuskiej muzyki i popisowych choreografii tancerek, część gości nie pozostała wobec tych klimatów obojętna i – pomimo rozegrania 18 dołków –energicznym krokiem wkraczała na scenę, a po rozdaniu nagród na słoneczny roztańczony taras domku klubowego w Sobieniach. A wszystko to odbywało się pod czujnym okiem kamer Serisa, które nadzorując okolice w ciągu dnia, przekazywały obraz do umieszczonego za sceną telebimu.

W kategorii stroke play brutto triumfował Paweł Wyrzykowski, który podczas odbierania vouchera od KOMU Group na wyjazd na Gran Canarię, podkreślał, że w pamięci utkwi mu „wyjątkowo miła konstelacja uczestników”.

Zwycięzcy swoich kategorii oraz konkursów dodatkowych nagrodzeni zostali upominkami od partnerów turnieju, którymi byli Audi Rowiński Wajdemajer, Art. Krajewski Gallery, Komu Group, Samsung, Plus, Willis Towers Watson, Inter Cars, UseCrypt, CCI France Pologne, Mielżyński Wine Spirits Specialties, Sobienie Królewskie G&CC.

Wyniki:

Kategoria stroke play brutto

1. miejsce – Paweł Wyrzykowski (74)

Stableford netto HCP 0-12

1.miejsce – Leszek Fibakiewicz

2. miejsce – Jacek Piłko

3. miejsce – Tomasz Pachecki

Stableford netto HCP 12,1-24

1.miejsce – Marek Kalitowicz

2. miejsce – Janusz Pobereszko

3. miejsce – Kazimierz Stafiej

Stableford netto HCP 24,1-36

1.miejsce – Beata Nicgorska

2. miejsce – Artur Mikołajczyk

3. miejsce – Michał Kacperowski

Więcej zdjęć TUTAJ

fot. Marek Darnikowski