US Open 2019. Kto faworytem, gdzie oglądać?

US Open
US Open

Gdzie zagrają, ile zarobi zwycięzca, kto ma największe szanse na tytuł i z jakim rekordem mierzy się Brooks Koepka – co warto wiedzieć przed rozpoczynającym się właśnie US Open?

Gdzie zagrają?

Turniej odbędzie się na polu Pebble Beach Golf Links w Kalifornii. Tradycją US Open jest to, że rozgrywane jest na polach, które uchodzą za legendarne ze względu na swoją historię lub poziom trudności. Kalifornijskie pole idealnie wpisuje się w ten schemat. To arena doskonale znana z celebryckiego Pebble Beach Pro-Am z PGA Tour. Gwiazdy oraz widok na Pacyfik sprawiają, że każdy chce tu grać. A US Open zawita na to pole po raz szósty. Do tej pory turniej gościł tu w 1972, 1982, 1992, 2000 i 2010 roku.

Kto jest faworytem?

Po tym, jak Tiger Woods wygrał Masters w kwietniu, od razu wskakuje na listę pretendentów do tytułu w pozostałych turniejach wielkoszlemowych. A do tego zwyciężał już w US Open na tym polu – w 2000 roku triumfował z przewagą 15 uderzeń. Wśród kandydatów wymienia się Rory’go McIlroya, który wygrał ostatni w Kanadzie, Dustina Johnsona oraz Brooksa Koepkę.

Koepka gra o “threepeat”

W amerykańskim sporcie “threepeat” odnosi się do zawodnika lub drużyny, która mistrzostwo zdobywa trzy razy z rzędu. A to jest rzecz dość wyjątkowa. Brooks Koepka wygrał dwie poprzednie edycje US Open i teraz stanie przed szansą, by zwyciężyć po raz trzeci. A to wcześniej udało się tylko jednemu golfiście. Dokonał tego Willie Anderson, a było to na początku XX wieku (1903-1905).

Ile dostanie zwycięzca?

2,25 mln dol. – taką sumę pieniędzy mają przygotowani organizatorzy dla triumfatora tegorocznego US Open. Pula nagród to 12,5 mln dol. i jest na razie najwyższą spośród turniejów wielkoszlemowych. Dodatkowym bonusem dla zwycięzcy jest prawo gry w US Open w 10 następnych edycjach, a w pozostałych Wielkich Szlemach i The Players Championship przez pięć kolejnych lat oraz karta do PGA Tour na pięć lat.

Gdzie oglądać?

Runda 1. – Canal+ Sport 2 od godz. 21
Runda 2. – Canal+ Sport od godz. 21
Runda 3. – Canal+ Sport od godz. 20.30
Runda 4. – Canal+ Sport 2 od godz. 20.30

Livescoring