Now Reading
Tytuły w Mistrzostwach Polski rozdane

Kolejne tytuły Mistrzostw Polski znalazły w miniony weekend swoich właścicieli. Rozgrywane na polu Sierra G&CC dwa turnieje w cyklu Polish Championships zakończyły się bez większych niespodzianek.

W Citi Handlowy Mistrzostwach Polski Seniorów tytuł po raz trzeci z rzędu powędrował do Henryka Konopki ze Sierra GC, który trzydniową rywalizację ukończył z łącznym wynikiem 223 uderzeń, 7 powyżej par. Henryka Konopka był niekwestionowanym faworytem rywalizacji seniorów i od początku prowadził w turnieju. Na drugim miejscu uplasował się Niemiec Klaus Schneider (231), na trzecim Szkot reprezentujący klub golfowy Gdańsk G&CC Craig Ballantaine.

Wśród pan najlepszy wynik należał do Małgorzaty Brodowskiej ze Sierra GC (258), która turniej ukończył 5 uderzeń przed obrończynią tytułu z zeszłego roku Elżbietą Panas z First Warsaw G&CC. Brąz powędrował natomiast do Ewy Geritz (264).

Walka o tytuł Mistrza Polski Mid-Amatorów rozegrała się pomiędzy Michałem Kasprowiczem, Michałem Poniżem i Williamem Careyem. Wszyscy trzej od początku turnieju plasowali się  na czele stawki, w finale jednak ostatnie słowo należało do Kasprowicza, który triumfował w turnieju z 4 uderzeniami przewagi nad Careyem. Tytul sprzed roku w grupie mid-amatorek obroniła natomiast Oksana Wojtkiewicz. Na drugiej pozycji uplasowała się jej klubowa koleżanka Joanna Borkowska (272), a na trzeciej Iza Stańczak (First Warsaw), z rezultatem 282.

Oba turnieje to kolejna odsłona tegorocznej serii Polish Championships. Kolejne – Mistrzostwa Polski w grupach HCP odbędą się w połowie czerwca równocześnie na trzech warszawskich polach golfowych – KG Lisia Polana, Sobienie Królewskie G&CC i First Warsaw G&CC.