Tytuł Klubowego Mistrza Polski wraca do Wrocławia! Toya G&CC na podium!

Cztery dni, zaciętej i na najwyższym poziomie rywalizacji Citi Handlowy XVII Klubowych Mistrzostw Polski zakończyły się triumfem drużyny Toya G&CC, która w finałowym starciu pokonała zespół z Tokar. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Kalinowych Pól.

Turniej rozpoczął się od rundy stroke play, której wyniki decydowały o przydzieleniu drużyn do odpowiednich grup walczących o miejsca 1-8 i 9-20. Do pierwszej ósemki walczącej o puchar zakwalifikowały się: Sobienie Królewskie G&CC, Binowo Park GC, Tokary GC, First Warsaw G&CC, First Warsaw G&CC, Toya G&CC Wrocław, Gradi GC, SPAR Polska GC i Kalinowe Pola GC.

Rozgrywki w formacie match play zadecydowały o ścisłym finale, w którym przeciwko sobie zagrała drużyna Toya G&CC oraz Tokary GC.

Walka między dwoma ekipami, w której stawką był tytuł mistrza Polski, okazała się bardzo zacięta. Wygrana w meczu foursome (Ćmikiewicz Jakub/ Chen Yu-Hao) oraz zwycięstwo Jana Szmidta jr i Nicole Polivchak w singlach zadecydowały o rozstrzygnięciu finału. Tytuł Klubowego Mistrza Polski powrócił do zawodników z Wrocławia po 5 latach.

„To dla nas duże zaskoczenie. Przez ten cały czas [5 lat – dop. PZG] budowaliśmy drużynę, wszyscy młodzi dobrze grają. Były to wyjątkowe zawody z kilkoma niespodziankami, które na pewno zapadną w pamięć. Po „dziewiątce” mieliśmy przewagę, ale widać było, że walka będzie do końca. Momenty niepewności zawsze są – taki jest sport. Skończyliśmy bardzo dobrym wynikiem jak na finał” – podsumował Jan Szmidt, kapitan Toya G&CC.

Mimo przegranej z Toyą, reprezentanci Tokar pozostali zadowoleni i pełni entuzjazmu. Kapitan Patrycjusz Kowalski zaznaczył, że obrona wicemistrzostwa kraju to także spory sukces:

„Całej drużynie Toya gratulujemy mistrzostwa. Grali dziś bardzo dobry golf. Robiliśmy co mogliśmy; zabrakło trochę szczęścia. Złota nie udało nam się zdobyć, ale wicemistrzostwo po raz drugi to świetny rezultat. Jesteśmy szczęśliwi, że ponownie mogliśmy stanąć drużynowo na podium”.

Swoją pozycję trzeciego najlepszego klubu w Polsce umocnili golfiści z klubu Kalinowe Pola pokonując SPAR Polska GC w dogrywce.

„Mecz był bardzo wyrównany. Wyniki mogły pójść w jedną albo drugą stronę, a rezultacie zadecydowała dogrywka. Mimo kłopotów chyba lepiej wytrzymaliśmy presję i drugi rok z rzedu jesteśmy brązowymi medalistami klubowych mistrzostw Polski. To duże osiągnięcie dla klubu powtórzyć sukces. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, także w przyszłym roku powalczymy o jeszcze więcej” – zapewnił kapitan II klubowych wicemistrzów Polski, Jakub Ossowski.

Drużyny w drugiej ósemce podzielone były na trzy grupy A, B i C. Zespoły z przedostatnich miejsc w swoich koszykach: Olympic GC, Rosa Private GC i Modry Las GC będą walczyć o utrzymanie się w grupie w październikowych barażach z drużynami z miejsc 4, 5 i 6 grupy kwalifikacyjnej. Natomiast Gdańsk G&CC, KG Lisia Polana i Royal GC Wilanów w tym roku żegnają się z grupą mistrzowską.

źródło – PZG
fot. Strzały na fairwayu