Tiger Woods znów trenuje

Tiger Woods opublikował na swoim Twitterze nagranie z pierwszego treningu, na który zezwolili mu lekarze.

2017 rok to dla Tigera Woodsa pasmo niepowodzeń i drobne momenty radości. Z pewnością ostatni dzień sierpnia należy do tych drugich. “Lekarz pozwolił ma trenować pitching” – napisał na Twitterze i zamieścił takie nagranie.

14-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych nie zdradził oczywiście, czy i kiedy możemy się go spodziewać z powrotem w zawodowym graniu. To wciąż wydaje się daleka droga, ale też jeden z nielicznych sygnałów z obozu Woodsa.

Tiger wraca? Radość kibiców

Wideo z krótkiego treningu od razu zrobiło furorę w sieci i ucieszyło fanów Woodsa, którzy dali temu wyraz w komentarzach pod postem.

Woods poza top1000 rankingu

Kontuzje pleców i kolejne operacje sprawiają, że liczba tych, którzy wierzą w jego powrót stale maleje. Oliwy do ognia dolewają skandale z ostatnich miesięcy z Woodsem w roli głównej – zatrzymanie pod wpływem środków odurzających na wiosnę czy ostatnie nagie zdjęcia, które miały wyciec do sieci.

Woods przez 683 tygodnie był liderem światowego rankingu, wygrał 79 turniejów w PGA Tour, w tym 14 turniejów wielkoszlemowych. Ale od początku 2014 roku jego kariera jest na równi pochyłej. Od tamtej pory zagrał w zaledwie 19 turniejach, tylko raz zakończył zawody w pierwszej dziesiątce. Na zawodowy triumf czeka już cztery lata, na wygraną wielkoszlemową dziewięć. W rankingu golfistów wypadł z czołowego tysiąca. W najnowszym zestawieniu zajmował dokładnie 1121. lokatę.