Tiger Woods wyrównał rekord zwycięstw PGA Tour

Tiger Woods, zwyciężając w Zozo Championship, wygrał swój 82. turniej w PGA Tour i wyrównał rekord Sama Sneada ustanowiony w 1965 roku.

Dla Woodsa był to pierwszy turniej po operacji kolana, która przeszedł dziewięć tygodni temu. W rozciągniętej z powodu opadów deszczu aż do poniedziałku imprezie 43-letni Amerykanin po czterech rundach miał wynik -19 i o trzy uderzenia pokonał Japończyka Hidekiego Matsuyamę, a aż sześć uderzeń więcej mieli McIlroy i Im, którzy zajęli trzecie miejsce ex aequo.

“Moje ciało już wielu rzeczy nie może, ale jeszcze jestem w stanie zrobić wiele na polu golfowym. Umiem grać i to pokazałem w tym tygodniu. A jeszcze niedawno nie było to wcale takie pewne, więc jestem za to bardzo wdzięczny.” powiedział Woods.

Ciekawe liczby Tigera Woodsa:

Woods osiągnął 82 zwycięstwa w PGA Tour w wieku 43 lat, Snead miał 52, ustanawiając rekord

Woods wygrał 44 z 46 turniejów, w których prowadził po 54 dołkach

23 lata temu Woods wygrał swój pierwszy turniej Las Vegas Invitational

Woods wygrywał w 19 różnych sezonach. Jego pierwszy triumf miał miejsce w 1996 roku

Woods wygrywał turnieje PGA Tour w siedmiu różnych krajach: USA, Kanadzie, Anglii, Szkocji, Irlandii, Hiszpanii i Japonii

90,8 proc. – to skuteczność Woodsa w przechodzeniu cuta

Z graczy, którzy wystąpili w przynajmniej 200 turniejach, Woods ma najwyższy procent wygranych – 22,8 proc. Ben Hogan miał 21,3 proc., Byron Nelson 18,1 proc., a Sam Snead 14 proc.

Woods wygrał 15 turniejów wielkoszlemowych. Rekord 18 zwycięstw należy do Jacka Nicklausa.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRory McIlroy będzie olimpijczykiem
Następny artykułMeronk coraz wyżej w OWGR
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.