Tiger Woods ujawnił, gdzie zagra na początku sezonu

Tiger Woods zdecydował, że jego pierwszym turniejem w 2018 roku będzie Farmers Insurance Open na polu Torrey Pines. Początek zawodów 25 stycznia. Transmisja w Golf Channel Polska.

Tiger Woods przed rokiem grał w Farmers Insurance Open, ale nie przeszedł cuta. Patrząc jednak na całą jego karierę, ten turniej zazwyczaj sprzyjał jego dobrym wynikom. W końcu odniósł w tych zawodach triumfował aż siedmiokrotnie, po raz ostatni w 2013 roku. To na Torrey Pines odniósł swoje ostatnie wielkoszlemowe zwycięstwo, a było to już blisko dekadę temu.

Tegoroczny turniej rozpoczyna się 25 stycznia.

Tiger zagra tam, gdzie debiutował

Nieco ponad dwa tygodnie później Woods weźmie udział Genesis Open na polu Rivera. Impreza jest organizowana przez jego fundację.

“Nie grałem w turnieju na Rivierze od wieli lat. Bardzo się cieszę, że będę mógł rywalizować w miejscu, gdzie startowałem jako amator i jako junior. Teraz będę gospodarzem. To jedno z najważniejszych miejsc dla historii gry w golfa i dla mnie to spełnienie marzeń”, stwierdził Woods.

Woods właśnie na polu Riviera debiutował w cyklu PGA Tour. Był rok 1992, a Woods był 16-letnim amatorem.

Powrót Woods

W grudniu Tiger Woods zagrał po raz pierwszy od 10 miesięcy w zawodowej imprezie. W organizowanym przez swoją fundację turnieju Hero World Challenge na Bahamach zajął dzielone dziewiąte miejsce z wynikiem -8. Do zwycięzcy Rickiego Fowlera stracił 10 uderzeń, ale jego grę przyjęto z dużym entuzjazmem i nadzieją na lepsze jutro.

W końcu jeszcze w kwietniu Woods przeszedł czwartą już operację pleców, przez tygodnie nie było wiadomo, czy w ogóle wróci do zawodowego grania. Od sierpnia 2015 roku zagrał w ledwie czterech turniejach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy sprzęt Sergio Garcii
Następny artykułDustin Johnson naprężył muskuły
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.