Tiger Woods chce zagrać na igrzyskach

Tiger Woods powiedział, że jego celem jest gra na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

“Nie wydaje mi się, bym miał więcej szans na olimpijską grę niż w przyszłym roku. Ale w moim wieku ciężko może być jednym z czołowych Amerykanów.” – powiedział 43-letni Woods.

Amerykanin wygrał 15 turniejów wielkoszlemowych, ale w 2016 roku nie miał szansy powalczyć o olimpijskie medale w Rio, bo z gry w golfa wykluczyła go kontuzja.

W olimpijskim turnieju w Tokio zagra 60 graczy. Czołowa “15” świata ma zagwarantowane miejsca na igrzyskach, ale wprowadzono limit do czterech golfistów na kraj. Woods jest dziewiąty na świecie, ale był też dopiero szóstym z Amerykanów.

“Na igrzyskach po raz pierwszy byłem w 1984 roku, gdy odbywały się w Los Angeles. Ale dopiero teraz jest szansa, bym w olimpijskim turnieju wystąpił. To ważne dla naszego sportu” – powiedział Woods, którego szansą na grę może być absencja jednego z jego kolegów. Z gry w Rio wielu czołowych graczy zrezygnowało.

GOlf do tej pory na igrzyskach był trzykrotnie. W 2016 roku wrócił do rodziny sportów olimpijskich po 112-letniej przerwie. Złoto zdobył Justin Rose.