Thomas lepszy od Spietha w Dell Championship

Zwycięzca PGA Championship Justin Thomas pokonał o trzy uderzenia zwycięzcę The Open Jordana Spietha w Dell Championship. W rozgrywce o 10-milionowy bonus w FedEx Cup pozostało 70 graczy.

24-letni Thomas i będący w tym samym wieku Spieth to prywatnie przyjaciele. Na polu Quail Hallow sentymenty poszły na bok, liczyło się tylko zwycięstwo. Thomas był po trzech rundach współliderem z Australijczykiem Markiem Leishmanem.

W ostatniej rundzie Thomas zagrał 66 uderzeń i zapewnił sobie wygraną w turnieju z wynikiem -17. Spieth był o uderzenie gorszy ostatniego dnia, a w sumie na “długości” 72 dołku stracił do swojego kumpla trzy uderzenia. Leishman z wynikiem -13 był trzeci.

Spieth przegrał turniej, ale objął prowadzenie w rankingu FedEx Cup na dwa turnieje przed końcem sezonu w PGA Tour. Thomas jest drugi, a trzecie miejsce zajmuje dotychczasowy lider Dustin Johnson, który w Dell Championship zakończył rywalizację na 18. lokacie.

Thomas ma bajkowy sezon

Dla Thomasa zwycięstwo w Dell Championship było czwartym w tym roku, a szósty w karierze w PGA Tour. Dla 24-latka z Kentucky ten sezon zaczął się fenomenalnie. W styczniu został najmłodszym golfistą, który kiedykolwiek zagrał rundę w PGA Tour poniżej 60 uderzeń. W turnieju Sony Open na Hawajach zagrał 59 uderzeń (11 poniżej par). W czerwcu też popisał się rekordem – jako pierwszy golfista w historii US Open zagrał rundę na -9.

Ale dla Thomasa ten sezon jest wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że zwyciężył w swoim pierwszym turnieju wielkoszlemowym. W sierpniu jego łupem padł PGA Championship.

Zakończone w poniedziałek Dell Championship było drugim z czterech turniejów w ramach FedEx Cup play-off. W kolejnych zawodach – BMW Championship (początek 14 września) lista startowa będzie zawierać nazwiska 70 najlepszych graczy z klasyfikacji generalnej sezonu. Prawo walki o bonus – 10 mln dol. – w turnieju Tour Championship (21-24 września) dostąpi już tylko 30 najlepszych graczy.