The Players Championship z wyższą pulą nagród niż Wielkie Szlemy

Organizatorzy The Players Championship zwiększyli pulę nagród do 12,5 mln dolarów. Takich pieniędzy do podziału nie ma nawet w turniejach wielkoszlemowych. Na razie.

Na razie, bo organizatorzy turniejów wielkoszlemowych pule nagród podają kilka tygodni przed pierwszą rundą. Więc możemy spodziewać się, że golfiści mogą liczyć na rekordowe wypłaty w 2019 roku.

The Players Championship uważany jest za piąty co do ważności turniej na świecie, właśnie po turniejach wielkoszlemowych. Organizatorzy zawsze ściągają największe gwiazdy golfa, a za tym idzie budżet na wygrane. Już w zeszłym roku zwiększono pulę nagród o 500 tys. dol., do 11 mln dol., co czyniło The Players drugim turniejem pod względem wypłat. W tym roku pieniędzy jest jeszcze więcej. Do budżetu “dosypano” 1,5 mln dol. W sumie do podziału jest aż 12,5 mln dol. Takich pieniędzy nie ma w żadnym innym turnieju.

Tak wielka pula nagród oznacza, że golfiści mogą liczyć na rekordowe wypłaty. Zwycięzca zazwyczaj dostaje 18 procent z puli. W tym wypadku byłoby to 2,2,5 mln dol.

The Players Championship przeniesiono z maja na marzec. Turniej odbędzie się w dniach 14-17 marca na przepięknym polu TPC Sawgras. Tytułu sprzed roku broni Webb Simpson.