The Open jeszcze nie dla Gradeckiego

Mateusz Gradecki wziął udział w finałowych kwalifikacjach do wielkoszlemowego The Open. Polak miejsca w tegorocznym turnieju na polu Royal Portrush nie uzyskał.

W finałowych kwalifikacjach bierze udział 288 graczy, którzy walczą o 12 miejsce w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Kwalifikacyjne finały podzielone zostały na cztery turnieje, w których gra się dwie rundy strokeplay.

Gradecki wystąpił na polu należącym do Prince’s Golf Club, gdzie The Open gościł pierwszy i jedyny raz w 1932 roku. Polak zagrał 72 uderzenia pierwszego dnia, a kolejnego o jedno mniej. Z wynikiem -1 zajął 18. lokatę, a to nie dało mu prawa do gry turnieju wielkoszlemowym.

Tegoroczne The Open odbędzie się w dniach 18-21 lipca na polu Royal Portrush w Irlandii Północnej. Obiekt wielkoszlemowy turniej gości po raz drugi. Poprzednio The Open odbyło się tam w 1951 roku. W puli nagród jest 10,5 mln dol., a tytułu sprzed roku broni Włoch Francesco Molinari.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLato z nowym “Golf&Rollem”
Następny artykułKram Golf Cup: 45 tys. na pomoc dla dzieci!
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.