Święto Trzech Braci – trwa kompletowanie polskiej drużyny na polsko-czeski turniej

Już w weekend odbędzie się Święto Trzech Braci – jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w Cieszynie, organizowana od wielu lat.

Tradycyjnie wydarzenie zainauguruje korowód i spotkanie władz polskiego Cieszyna i czeskiego Ceskiego Tesina, na rynku zagrają muzyczne gwiazdy. Kolejny raz w programie znalazł się turniej golfowy, rozgrywany na przepięknie położonym polu w Ropicach.

Sobotnia rozgrywka Polacy kontra Czesi to rywalizacja dwuosobowych drużyn (w formacie texas scramble z wyrównaniem HCP (20 par CZ i 20 par PL). 

„Zachęcam do zapisów i reprezentowania kraju. Wciąż są miejsca w naszej biało-czerwonej drużynie. Turniej Święta Trzech Braci to przyjacielski pojedynek narodów Polacy vs. Czesi, którego głównym celem jest odrobina ruchu na świeżym powietrzu, dobra zabawa, braterska rywalizacja i wspólna integracja obu narodów”  – zaprasza czterokrotny uczestnik zimowych igrzysk olimpijskich Mateusz Ligocki. To właśnie snowboardzista, który wraz bratem Michałem Ligockim, pasjonują się również golfem jest inicjatorem wprowadzenia golfa do programu cieszyńskiego święta.

Uhonorowane zostaną trzy pary z Polski i trzy z Czech (kat. netto), a najlepsza para brutto ogółem wywalczy puchar przechodni “Pierwszego Golfowego Turnieju o Puchar Święta Trzech Braci”, który zostanie przekazany jednemu z burmistrzów – Cieszyna lub Czeskiego Cieszyna na rynku w Cieszynie o godz. 17:00 podczas uroczystego ogłoszenia wyników.

Mateusz Ligocki wraz z przyjaciółmi z czeskiego pola organizuje też akcję dla początkujących. “Wypróbuj golfa za 9 zł!” to ma być program przygotowany dla wszystkich, którzy do tej pory nigdy nie grali w golfa, a chcą go spróbować. 

Więcej informacji:  https://www.golfbrothers.pl/swieto

a program całego święta Trzech Braci znajduje się tu: http://www.cieszyn.pl/?p=eventsShow&iEvent=25257

fot. Strzały na fairwayu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGradecki i Meronk bez sukcesów w Szwajcarii
Następny artykułUS Open 2019. Kto faworytem, gdzie oglądać?
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .