Superbohaterowie na pomoc USGA

USGA
USGA

USGA, czyli amerykański związek golfa, łączy siły z Marvel Entertainment. Wszystko po to, by stworzyć atrakcyjne materiały edukacyjne dla młodych golfistów z superbohaterami Marvela.

Iron Man oraz inni Avengersi pojawią się w specjalnym komiksie, zarówno w wersji papierowej jak i cyfrowej, w którym będą pokazywać podstawy gry w golfa. Do tego, powstaną plakaty nawiązujące do akcji, która ruszy w czerwcu przy okazji US Open na Pebble Beach.

“Jesteśmy podekscytowani, że będziemy pokazywać i uczyć młodzież golfa w tak wyjątkowy sposób. Wykorzystując supermoce bohaterów Marvela, mamy nadzieję dotrzeć do nowych graczy, a obecnym dać jeszcze więcej frajdy z tego sportu” powiedział Mike Davis, prezes USGA.

“Przez 80 lat komiksy były podstawą naszej działalności i otwierały naszych fanów na wiele rzeczy poprzez angażujące historie. To niesamowite, że teraz USGA wykorzysta nasze ikony, by inspirować kolejne generacje sportowców” – stwierdził Michael Pasciullo, dyrektor marketingu w Marvel Entertainment.

Superbohaterowie zastąpią Snoopy’ego, który od ponad 30 lat pełnił rolę przewodnika młodych golfistów.