Startuje Faldo Series CEE Championship

Już w środę, 11 lipca, na First Warsaw Golf startuje Faldo Series CEE Championship, turniej kwalifikacyjny serii Faldo dla Europy Centralnej i Wschodniej. Wśród uczestników rywalizacji są reprezentanci 5 krajów – Polski , Łotwy, Czech, Słowacji i Kazachstanu.

Turniej zostanie rozegrany w 5 grupach wiekowych: Boys U 21, U 18, U 16 oraz Girls U 21 , U 16 w formacie stroke play brutto.

Wśród najlepszych zawodniczek, jakie zgłosiły się do rywalizacji są m.in. pochodząca z Kazachstanu Jumagulova Rivekka (hcp +1), reprezentanka Binowo Park GC Dorota Zalewska (hcp +1,3), Łotyszka Jucmane Marija Luize (hcp 0,6) oraz Maria Żrodowska z Tokary Golf Club (hcp 1).

Męska grupa prezentuje się równie imponująco. Wśród uczestników turnieju jest Słowak Adam Sangala, który może pochwalić się  hcp + 4, Czech Adam Balatka (hcp +0,9) czy Polacy Mikołaj Kniaginin (hcp 1,4), Maksymilian Biały (hcp 3,4) i Marcin Bogusz (hcp 3,8).

Przed zawodnikami trzy 18-dołkowe rundy na First Warsaw Golf, które chłopcy rozegrają ze złotych tee, a dziewczęta z czerwonych.

Zwycięzcy wszystkich pięciu grup otrzymają kwalifikację do Europe Grand Final 2018, który odbędzie się w Al Ain Equestrian, Shooting & Golf Club w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sumie w ramach cyklu Faldo Series w tym roku rozegrane zostaną 22 turnieje na całym świecie, począwszy od Europy, poprzez południową Amerykę, Środkowy Wschód i Azję.

Z okazji turnieju do Polski przyjeżdża syn Sir Nick Faldo Matthew Faldo oraz Keith – osobisty trener Sir Nicka Faldo, zwycięzcy wielu turniejów w PGA Tour oraz 6 tytułów wielkoszlemowych.

Keith od środy do piątku udzielać będzie w First Warsaw Golf indywidualnych i grupowych lekcji, na które można zapisać się pod numerem telefonu 530 577 477.

Organizatorem turnieju Faldo Series CEE jest First Warsaw Golf a turniej odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Golfa.

Lista uczestników