Spektakularny sukces Adriana Meronka! Tak cieszył się z pierwszego zwycięstwa

Adrian Meronk
Adrian Meronk

Adrian Meronk wygrał turniej Open de Portugal. To jego pierwsze zwycięstwo w Challenge Tour i wielki sukces polskiego golfa. Nigdy wcześniej żaden Polak nie triumfował w turnieju tej rangi.

Niespełna trzy lata po rozpoczęciu zawodowej kariery Adrian Meronk cieszy się z triumfu na międzynarodowej arenie. Za zwycięstwo w portugalskim turnieju zarobi 32 tys. euro, awansował na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Challenge Tour i przesunie się do trzeciej setki na świecie. A tak wysoko w OWGR jeszcze nigdy wcześniej polskiego golfisty nie było.

Kamery Challenge Tour uchwyciły moment, w którym było już pewne, że Meronk jest zwycięzcą Open de Portugal.

Meronk najlepszy w kluczowych momentach

Meronk w Open de Portugal uzyskał wynik -15. Był o dwa uderzenia lepszy od Sebastiana Garcii Rodrigueza z Hiszpanii. Trzecie miejsce podzielili Austriak Martin Wiegele i Włoch Francesco Laporta. Oni do Polaka stracili cztery uderzenia.

Rzut oka w kartę wyników Meronka może budzić tylko zachwyty. Żadnej rundy nie zagrał powyżej par, a trzy miał zdecydowanie poniżej. Polak zaimponował szczególnie ostatniego dnia. 66 to wynik sześć poniżej par. Ale co cieszy jeszcze bardziej, to ledwie jeden bogey zagrany przez całą rundę (i w sumie dziewięć przez całą czterodniową rozgrywkę), ale też dwa birdie na trzech ostatnich dołkach – to dowód na to, że Meronk najlepszego golfa zostawił na sam koniec. Jego rywale takiego finiszu nie mieli.

W turnieju w Portugalii grał też Mateusz Gradecki, ale nie dostał się do finałowego grania. Do przejścia cuta zabrakło mu dwóch uderzeń.

Meronk jako najlepszy polski zawodowy golfista regularnie reprezentuje kraj na turniejach za granicą. Aktywnie też promuje tę dyscyplinę w Polsce. Jest m.in. ambasadorem największego cyklu turniejów dla golfistów amatorów Santander Polish Masters. Wspiera także i kibicuje młodym golfistom w międzynarodowym turnieju Kram Junior Open.