W sobotę Narodowy Dzień Sportu – zabierz znajomych na golfa

W sobotę 19 września odbędzie się Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia obiekty sportowe w całym kraju zorganizują bezpłatne zajęcia, które mają propagować daną dyscyplinę i aktywny tryb życia. Do akcji przystąpiło również kilkanaście obiektów golfowych z całej Polski. Każdy z nich zaprosi na lekcje gry dla początkujących oraz inne atrakcje, w których uczestnictwo jest całkowicie darmowe.

Uczestniczące w akcji ośrodki golfowe wymienione są na Dziengolfa.pl, jako że akcja zastąpiła tegoroczny Ogólnopolski Dzień Golfa (który w maju się nie odbył, ze względu na panujące ograniczenia). Wchodząc na podstronę danego obiektu (pola golfowego lub driving range’u) można zapoznać się z programem atrakcji i szczegółami ewentualnej rezerwacji miejsca na lekcjach z trenerem.

W wydarzeniu może uczestniczyć każdy – bez względu na wiek czy wcześniejsze doświadczenie sportowe. Uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z historią i teorią tej olimpijskiej gry, nauczyć się prawidłowego ustawienia, chwytu kija czy swingu golfowego oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Najwięcej na Mazowszu

Najwięcej pola do golfowych popisu mają mieszkańcy Mazowsza, bowiem zarówno tamtejsze trzy 18-dołkowe pola mistrzowskie zgłosiły się do udziału, jak i kilka mniejszych obiektów. Można zatem zagrać na Lisiej Polanie, jak i w First Warsaw Golf koło Legionowa oraz w Sobieniach Królewskich, a znajomych zaprosić na dzień pełen atrakcji połączony z oglądaniem wielohektarowych obiektów.  Jeśli jednak ktoś wolałby zostać w granicach Warszawy to też ma opcje do wyboru. I tak – na dzień pełen atrakcji zaprasza m.in. Golf Parks Wilanów, położony za Pałacem w Wilanowie. Poza lekcjami gry odbędą się mini turnieje, zabawy dla dzieci, a także jazdy testowe samochodami marki Lexus.

Zlokalizowany na stadionie Syrenki (Pole Mokotowskie)  obiekt WAWA Golf zaprasza na darmowe lekcje gry w godzinach 10.00-11.00 oraz 13.00-14.00.

Studio Gwiaździsta 5 w godzinach 10.00-20.00 udostępni bezpłatnie symulatory TrackMan – będzie możliwość wykonania uderzeń golfowych pod okiem nowoczesnych symulatorów, pokazujących parametry naszych strzałów. O godzinie 16.00, 18.00 i 19.00 można będzie skorzystać także z lekcji pod okiem licencjonowanych instruktorów, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Wszyscy chętni będą też mieli okazję spróbować zagrać w golfa na przygotowanych przez KG Komorów. W programie prezentacja sprzętu golfowego, pokaz gry oraz konkursy z nagrodami.

Golfowe południe kraju

Podwrocławski Gradi Golf Club, bytomska Armada GC, Rybnicki KG, opolska Karolinka GP, małopolski Royal Kraków G&CC, a w końcu Podkarpacki KG, który wprowadzenie do golfa organizuje na Polu Golfowym Dwa Stawy w Trzcianie koło Rzeszowa – te miejsca zgłosiły swój akces i liczą na odwiedzających. W różnych godzinach, w różnej formule, ale z jedną ideą – aby piękna zielonego sportu móc pokazać jak najszerszej liczbie osób.

Bez laby nad morzem

Kto planował leniwy weekend nad morzem, ten… niech odłoży byczenie się na inny termin, gdyż również nad Bałtykiem sobota będzie stała pod znakiem golfa. Lub… footgolfa, na który (poza tradycyjną akademią gry) zaprasza Postołowo GC. Na naukę gry można pojechać do Golf Club Zajączkowo pod Słupskiem oraz na dwa 18-dołkowe pola mistrzowskie w Zachodniopomorskiem. Zarówno podszczecińskie Binowo Park, jak i Amber Baltic koło Międzyzdrojów zorganizują bezpłatne akademie gry połączone z możliwością zapoznania się z obiektami.

Wielkie plany w Wielkopolsce

Otwarty niedawno pod Poznaniem driving Black Water Links (a docelowo pełnowymiarowe pole) wkracza na arenę golfową pełną parą i nie odpuszcza możliwości „zarażania golfową pasją”. Na golf w pigułce oraz turniej 9-dołkowy na polu treningowym Michałków Links Golf Club zaprasza Air Golf Club Ostrów Wielkopolski. Zagramy także w Kaliszu – członkowie Pierwszego Kaliskiego Klubu Golfowego pokażą kulisy swojej pasji na obiekcie Golf Park Jantar.

W Lubuskiem też gramy

Ciekawy dzień zapewnią także położone wśród pięknych terenów leśnych i w sąsiedztwie jeziora Niesłysz Kalinowe Pola. Niezależnie od tego, czy golf stanie się nowym hobby czy nie, sam spacer po tym parkowym obiekcie powinien sprawić przyjemność. Atrakcją może być również wizyta na gorzowskim polu golfowym Zawarcie, a szans na pokazanie piękna golfa nie odmówił sobie zielonogórski Przytok Golf Resort.

W Narodowy Dzień Sportu angażuje się Polski Związek Golfa oraz PGA Polska.

„Członkowie PGA Polska, jako naturalni ambasadorzy golfa, dołożą wszelkich starań, aby Narodowy Dzień Sportu stał się również oficjalnym świętem polskiego golfa. Będzie to wyjątkowy dzień, podczas którego każdy będzie miał nieograniczony dostęp do obiektów golfowych i będzie mógł pod czujnym okiem profesjonalnych trenerów, członków PGA Polska, spróbować swoich sił w najpiękniejszym sporcie świata, jakim jest golf” – powiedział Jarosław Sroka, prezes Stowarzyszenia Instruktorów i Graczy Zawodowych.

Więcej na: dziengolfa.pl oraz narodowydziensportu.pl