Skuteczny pościg i zwycięstwo Fleetwooda w RPA

Tommy Fleetwood

Tommy Fleetwood wygrał przedostatni turniej sezonu European Tour – Nedbank Golf Challenge w RPA. Anglik został wiceliderem rankingu Race to Dubai, awansując aż o osiem pozycji.

Co to była niedziela dla 28-letniego golfisty z Southport. Finałową rundę zaczynał z sześcioma uderzeniami straty do lidera. Podczas rundy zagrał aż trzy eagle, zrównał się po 72 dołkach wynikiem ze Szwedem Marcusem Kinhultem, by dzięki parowi na pierwszym dogrywkowym dołku rozstrzygnąć turniej na swoją korzyść.

Była to pierwsza wygrana Fleetwooda od stycznia 2018 roku. Po drodze Anglik trzykrotnie był drugi, w tym podczas US Open w 2018 roku, gdzie uległ Brooksowi Koepce oraz w tegorocznym The Open, gdzie musiał uznać wyższość Shane’a Lowry’ego. Zwycięstwo w RPA przyniosło mu 2,5 mln dol., co jest jego najwyższą wypłatą karierze.

“To niesamowite uczucie, gdy wygrywasz turniej. A teraz mam jeszcze szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. To jedna z tych rzeczy, z których jestem najbardziej dumny w mojej karierze.” – powiedział Fleetwood, który awansował na drugie miejsce w Race to Dubai.

Przed golfistami w European Tour jeszcze tylko finał w Dubaju. Zwycięzca ostatniego turnieju zarobi 3 mln dol., a zwycięzca cyklu dostanie bonus w wysokości 2 mln. dol.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiesamowita dogrywka w Turcji
Następny artykułWyjątkowy sklep golfowy w Paryżu
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.