Sentry Tournament of Champions bez trzech gwiazd

34 z 37 zwycięzców turniejów PGA Tour zagra w styczniowym Sentry Tournament of Champions, który w dniach 3-6 stycznia odbędzie się na Hawajach.

Nowy sezon rozpoczął się w październiku, ale to rozgrywka w Kapalua jest taką uroczystą inauguracją walki pomiędzy najlepszymi zawodnikami świata. Na liście startowej mają prawo znaleźć się tylko ci, którzy w poprzednim roku kalendarzowym wygrali turniej PGA Tour. W puli nagród jest 6,5 mln dol., zwycięzca bierze z tego przynajmniej 1,25 mln dol., a z racji tego, że nie ma cuta, to nikt nie wraca z pustymi rękami, do tego zarabia się więcej niż rozsądne punkty do FedEx Cup oraz światowego rankingu.

Z 37 zawodników uprawnionych do gry w edycji 2019 na przyjazd zdecyduje się 34. Trójka nieobecnych to Tiger Woods, Phil Mickelson oraz Justin Rose. Woods w hawajskim turnieju nie grał od 2005 roku, mimo że aż siedem razy był do tego uprawniony. Tiger wygrywał imprezę dwukrotnie. Mickelson na Hawajach nie pojawi się 13 raz z rzędu, gdy ma do tego prawo. Po raz ostatni turnieju mistrzów grał w 2001 roku.

W Sentry Tournament of Champions ośmiu zawodników wystąpi po raz pierwszy, a faworytem wydaje się Dustin Johnson, który broni tytułu, zwyciężał tu już ośmiokrotnie, a do dziś wrażenie robi jego triumf sprzed roku, gdy wygrał tu z przewagą ośmiu uderzeń. Kto mu zagrozi? Najpoważniejsi konkurenci to Bryson DeChambeau, Brooks Koepka i Justin Thomas.

Lista uczestników Sentry Tournament of Champions

Keegan Bradley
Paul Casey
Cameron Champ*
Jason Day
Bryson DeChambeau
Brice Garnett*
Billy Horschel
Charles Howell III
Dustin Johnson
Micheal Kim*
Patton Kizzire
Satoshi Kodaira*
Brooks Koepka
Matt Kuchar
Andrew Landry*
Marc Leishman
Rory McIlroy
Troy Merritt
Francesco Molinari
Kevin Na
Scott Piercy
Ted Potter, Jr.
Ian Poulter
Andrew Putnam*
Jon Rahm
Patrick Reed
Xander Schauffele
Webb Simpson
Brandt Snedeker
Justin Thomas
Kevin Tway*
Bubba Watson
Aaron Wise*
Gary Woodland

* — pierwszy raz w turnieju