Rory McIlroy będzie olimpijczykiem

Rory McIlroy
Rory McIlroy

W 2016 roku wykręcił się z udziału w igrzyskach, teraz mówi o nich z dumą. Rory McILroy potwierdził, że zagra w olimpijskim turnieju w Tokio w 2020 roku.

“Jestem podekscytowany grą na igrzyskach i tym, że mogę się nazywać olimpijczykiem” – powiedział McIlroy w Golf Channel przy okazji rozgrywanego w Japonii turnieju Zozo Championship.

“Przyjazd do kraju, który jest tak pozytywnie zakręcony na punkcie golfa, tylko pomógł podjąć decyzję. Atmosfera tutaj jest niesamowita. Entuzjazm fanów robi wrażenie i sprawia, że już nie mogę się doczekać gry w turnieju olimpijskim” – dodał.

Oprócz decyzji pt. “grać czy nie grać”, McIlroy musiał zdecydować, jaki kraj będzie reprezentował. Urodzony w Irlandii Północnej golfista mógł grać dla Wielkiej Brytanii, w skład której wchodzi Irlandia Płn. lub Irlandii. Wybrał się na ten drugi wariant.

“Sam zbytnio sobie utrudniłem ten wybór, bo za dużo zastanawiałem się nad tym, co pomyślą inni. Gdy to sobie uświadomiłem, łatwo podjął najlepszą decyzję dla mnie. Będę reprezentował kraj, dla którego gram od lat, grałem jako junior i amator.” – powiedział.