Rekordowa frekwencja podczas tegorocznej edycji Kram Junior Open

Na stracie rozpoczynającego się na wrocławskim polu Toya G&CC znajduje się rekordowa liczba młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski. W sumie do gry w 4. edycji turnieju przystąpi 121 osób. W stawce rywalizacji jest dzika karta na zagraniczny turniej serii Global Junior Golf, którą otrzyma zawodnik poniżej 18. roku życia z najlepszym wynikiem w klasyfikacji stroke play brutto.

Kram Junior Open to turniej dla młodych adeptów golfa, którzy w podczas trzydniowej rywalizacji mogą nie tylko sprawdzić się w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale także zawalczyć o punkty w World Amateur Golf Ranking i udział w jednym z turniejów juniorskiego cyklu Global Junior Golf.

Co ważne, turniej został tak skonstruowany, że szansę na zdobycie trofeum mają dzieci i młodzież w różnym wieku. Klasyfikacja w tej edycji będzie prowadzona aż w czterech kategoriach wiekowych.

„W tym roku zdecydowaliśmy się wprowadzić dodatkową kategorię wiekową dla dzieci poniżej 12. roku życia. Dzięki temu jeszcze większa liczba osób ma szansę na medale i nagrody, wśród których są wartościowe nagrody do pro-shopu”, mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Kram Junior Open.

W tym roku turniej zyskał kolejnego ambasadora. Do Adriana Meronka, który patronował zawodom trzy lata z rzędu, dołączył kolejny utytułowany zawodnik Mateusz Gradecki. Najlepsi polscy golfiści, którzy są dla młodych golfistów inspiracją i wzorem do naśladowania, swoje pierwsze golfowe kroki stawiali właśnie na wrocławskiej Toyi.

W turnieju weźmie udział silny juniorski skład z całego kraju, w tym wielu reprezentantów kadry narodowej – zagrają m.in. Maria Żrodowska, Jakub Urbański, Mikołaj Kniaginin, Konrad Bargenda, Anastazja Piechula, Zosia Wójcik czy Kamil Nowak.

W zeszłorocznej edycji na najwyższym stopniu podium stanął Czech Vojech Pavelka i to on wygrał zaproszenie na międzynarodowe zawody w Niemczech. Czech uzyskał najniższy wynik spośród wszystkich zawodników startujących w turnieju. W kategorii stroke play brutto dla grupy 17-21 lat w kategorii chłopców zwyciężył Jakub Urbański, w kategorii dziewcząt Dorota Zalewska. W sumie przyznano 24 medale w różnych kategoriach wiekowych.

Tegoroczną edycję turnieju Kram Junior Open honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Więcej na www.junioropen.pl

Wyniki na bieżąco można śledzić TUTAJ