Puchar Rydera 2022 z inauguracją w Koloseum?

Ledwo opadł kurz po Pucharze Rydera pod Paryżem, a europejscy gospodarze już zastanawiają się, jak uatrakcyjnić kolejny przystanek legendarnego meczu na Starym Kontynencie.

We wrześniu na polu Le Golf National Europa pokonała USA. Za dwa lata Amerykanie dostaną szanse rewanżu na swojej ziemi – edycję 2020 będzie gościło pole Whistling Straits, arena PGA Championship w 2004, 2010 i 2015 roku. W 2022 roku Puchar Rydera zawita do Europy. Tym razem gospodarzami będą Włosi, a konkretniej pole Marco Simone Golf and Country Club nieopodal Rzymu.

Obecnie trwa przebudowa obiektu i mówi się o opóźnieniach względem harmonogramu, ale jakakolwiek zmiana miejsca rozgrywania meczu nie wchodzi w grę. “Puchar Rydera w 2022 roku odbędzie się we Włoszech. Nasz zespół projektantów monitoruje sytuację, pracę trwają”, uspokajał Keith Pelley, szef European Tour.

A przy okazji zdradził, że ceremonia otwarcia legendarnego meczu może być naprawdę niezwykła. “Prowadzimy negocjacje w sprawie zorganizowania tego wydarzenia w Koloseum. Zaangażowana jest włoska strona rządowa. To będzie spektakularne”, powiedział. W szczegóły się jednak nie wdał.