Przed nami wielki finał Santander Polish Masters!

To był gorący sezon dla Mastersów. Podczas wszystkich turniejów eliminacyjnych 1300 golfistek i golfistów pokonało razem dystans ok. 10400 km – tak jakby przebiegli 246 maratonów. Wypili przy tym co najmniej 2250 litrów wody. Teraz najlepsi z nich zawalczą o nagrody w finale Santander Polish Masters.

Santander Bank Polska już na początku sezonu postanowił rozbudować cykl – zgodnie z hasłami #więcejgolfa, #więcejmożliwości. Po pierwszym w 2019 r. turnieju – rozgrywanym na Kalinowych Polach – sponsor tytularny ogłosił, że do harmonogramu rozgrywek trafia dodatkowy, 11 turniej. W kilkunastoletniej historii cyklu nie było ich aż tylu.

O to walczą

To była dobra decyzja, zainteresowanie turniejami systematycznie rośnie. Już w pierwszy weekend od otwarcia zapisów wyprzedano 500 miejsc. Niemal na każde z 11 eliminacji miejsca kończyły się na długo przed ich startem, a chętni do gry zapisywali się na listy rezerwowe, licząc na to, że zwolni się miejsce.

W tegorocznych eliminacjach zagrało ponad 1300 osób. Do finału zakwalifikowało się ponad 180 osób, a dodatkowo zagrają w nim zaproszeni goście, czyli łącznie nawet 240 finalistów. To oznacza, że w całym tegorocznym cyklu zagra ponad 1500 golfistek i golfistów.

– Jesteśmy częścią projektu, który dla polskich golfistów jest jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. Dla nas to zupełnie nowa przygoda sportowa, ale już teraz wiemy, że fascynująca i z ogromnym potencjałem. Zarówno pod względem sportowym – coraz więcej Polaków spędza czas wolny na pięknych polach golfowych w całym kraju – jak i biznesowym. To świetna okazja do rozwijania istniejących relacji i oczywiście nawiązywania nowych – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych w Santander Bank Polska.

Finał rozegrany zostanie w dniach 20-22 września równocześnie na dwóch polach: Sobienie KrólewskieG&CC i First Warsaw Golf. Jego uczestnicy będą rywalizować o 18 wyjazdów na zagraniczny turniej Santander Polish Masters. Co roku organizator planuje wycieczkę i grę na topowych europejskich polach golfowych. Jest więc o co walczyć.

Hole in one nie raz, nie dwa

Tegoroczny Santander Polish Masters był szczególny nie tylko z powodu rekordowego zainteresowania. W sezonie padły aż trzy hole in one’y, a tylu organizatorzy nie przypominają sobie w całym cyklu.

Pierwszy hole in one padł już podczas pierwszych eliminacji na Kalinowych Polach. Marek Aleksandrowicz, który zaledwie rozpoczął grę, już na drugim dołku wbił piłeczkę do dołka jednym uderzeniem. Wygrał tym samym wyjazd na zagraniczny turniej cyklu ufundowany przez Golf Booking. Dla Marka Aleksandrowicza był to pierwszy hole in one w turniejowej karierze. Większości golfistów ta sztuka nie udaje się nigdy.

Drugi hole in one padł od razu podczas drugich eliminacji na polu Gradi Golf Club. Niestety tym razem nie na konkursowym dołku, ale hole in one to zawsze ogromna satysfakcja, której tym razem posmakował Janusz Hajdul. Trzeci hole in one trafiła Mariola Libera na polu Sierra Golf Club. Celne uderzenie oddała na dołku konkursowym Golf Boooking i dzięki temu jako druga wygrała wyjazd na zagraniczny turniej.

Siła kobiet

Kobiety miały bardzo mocną reprezentację w tegorocznym cyklu Santander Polish Masters. Wiele z nich zajęło czołowe miejsca w poszczególnych turniejach i stanęło na podium. Co więcej, w tym roku kilka zawodniczek zostało nagrodzonych w kategorii dodatkowej – stroke play brutto, która zazwyczaj zdominowana była przez mężczyzn – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Santander Polish Masters.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wypracowywali w trakcie sezonu wyniki, których nie powstydziliby się zawodowcy. Najbardziej utalentowane golfistki i golfiści potrafili zagrać na PAR pola. To pokazuje, że poziom amatorskiego golfa w turniejach Santander Polish Masters jest naprawdę wysoki.

Tak rozbudowany cykl nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów. Obok Santander Bank Polska turniejowi ponownie towarzyszyła marka Alfa Romeo, a golfiści mogli podczas zawodów testować jej auta o sportowym charakterze. Emocje podczas zawodów gasiła woda Borjomi, która, wydobywana z wulkanicznych gruzińskich źródeł, chwali się swoimi zdrowotnymi właściwościami.

Przed Mastersami ostatni w tym roku sprawdzian – trzydniowy finał, który zostanie rozegrany w dniach 20-22 września na polach Sobienie Królewskie Gof & CC i First Warsaw Golf.

„Golf&Roll” jest patronem medialnym cyklu Santander Polish Masters.

Więcej na stronie turniejowej Santander Polish Masters.

fot. Golf24/Marek Darnikowski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSergio Garcia ma już 16 tytułów w European Tour
Następny artykułDanny Willett wygrał BMW PGA Championship
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .