Dwa prestiżowe turnieje kobiece w lipcu w Binowo Park Golf Club

Pomiędzy 9-12 lipca 2019 na polu golfowym Binowo Park odbędą się dwa prestiżowe turnieje golfowe dla seniorek rozgrywanych pod egidą European Senior Ladies Golf Association (ESLGA) – Marisa Sgaravatti Trophy (zgromadzi golfistki powyżej 50 lat) i Masters Team Championship (dla pań powyżej 65 lat).

Turnieje zgromadzą na starcie pasjonatki golfa o bogatej przeszłości zawodniczej, które w dalszym ciągu rywalizują o najwyższe trofea sportowe w swoich kategoriach.

„O randze i wielkości turnieju świadczy fakt, że spodziewamy się gościć ponad 170 osób z ponad 17 krajów europejskich, które przez 6 dni zatrzymają się w Szczecinie”, mówi Sławomir Piński, dyrektor Binowo Park GC. „Zarezerwowanych jest już 750 noclegów w hotelu Radisson Blu Szczecin. Wszystkim gościom zapewnimy transfery z lotnisk berlińskich i lotniska w Goleniowie, a następnie przez kolejne dni z hotelu na pole golfowe. Otwarcie turnieju to prezentacja drużyn i hymnów narodowych. Wszystkie imprezy towarzyszące wydarzeniu, jak Gala Dinner czy ceremonia wręczenia nagród będą miały szczególną oprawę i przeprowadzane zostaną na najwyższym poziomie organizacyjnym.

Prezentacja turniejów Marisa Sgaravatti Trophy 2019 i Masters Team Championship 2019, została przeprowadzona podczas walnego zgromadzenia ESLGA i na spotkaniu delegatów w dniach 24–25 lipca 2018 roku we Wiedniu. Podczas ceremonii wręczenia nagród wręczono delegacji polskiej flagę ELSGA, która już dotarła do Binowa.

Turniej rozgegrany zostanie pod patronatem ESLGA, Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Prezesa Polskiego Związku Golfa Marka Michałowskiego oraz Prezesa PSGS Bogusława Bila.

Oficjalna konferencja poświęcona obu turniejom odbyła się 12 lutego 2019 r. w Radisson Blu Hotel Szczecin. Gośćmi wydarzenia była m.in. Alessandra Zoboli – Prezydent European Senior Ladies Golf Asociation.

fot. shutterstock.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGradecki przed Meronkiem w OWGR
Następny artykułNowe “Reguły gry w golfa”! Część 1: Putting green, obszar kary, bunkry
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .