Powrót Woodsa. Co musisz wiedzieć?

Powrót Tigera Woodsa do zawodowego golfa to kwestia nie dni a godzin. Od czwartku jeden z najlepszych graczy w historii znów będzie się mierzył z zawodowcami.

Powrót Woodsa ma miejsce podczas turnieju organizowanego przez jego fundację. Na Bahamach golfiści zmierzą się w Hero World Challenge, a fani już wstrzymują oddech. Zwycięzca 14-turniejów wielkoszlemowych mimo przeróżnych problemów osobistych i zdrowotnych wciąż jest jedną z najważniejszych postaci golfowego świata. Stąd tak bardzo wszystkich interesuje jak zagra.

Turniej to rywalizacja 18 golfistów, z czego aż 16 zajmuje miejsca w Top24 światowego rankingu. Przed rokiem zawody wygrał Hideki Matsuyama i w tym roku spróbuje obronić tytuł.

Woods przed rokiem wystąpił w tym turnieju. Był to jego pierwszy start od 16 miesięcy. Zajął 15. miejsce, ale pod względem liczby birdie był najlepszy. Potem nie przeszedł cuta w Farmers Insurance Open w styczniu, a następnie wycofał się po pierwszej rundzie Dubai Desert Classic. I zaczęła się kolejna walka ze zdrowiem.

Teraz kolejny powrót staje się faktem. W turnieju wszyscy golfiści zagrają po cztery rundy, więc zobaczymy dużo golfa ze strony tych najlepszych na świecie.

Co mówi Tiger przed startem?

“Jestem zaskoczony tym, że od jakiegoś czasu nie czuję bólu w plecach. W porównaniu z tym, z czym zmagałeś się w ostatnich latach, to jest wręcz niesamowite. To może być kolejny krok w mojej karierze, ale trudno wyrokować. Ostatnie lata były dla mnie trudne, nie radziłem sobie z wieloma rzeczami”, mówi Woods.

“Jestem podekscytowany tym, że znów będę mógł rywalizować. Moje ruchy są sztywniejsze niż wcześniej, ale to że nie czuję bólu, sprawia mi wielką ulgę”, dodał.

Co mówią inni o Woodsie?

Donald Trump, Brad Faxton i Dustin Johnson ostatni grali razem w golfa. Faxton podzielił się swoimi spostrzeżeniami z rundy z Woodsem. “Byłem pod wrażeniem tego, jak uderzał piłkę. Na wielu dołkach przebijał Dustina, co było zaskakujące. Wyglądał świetnie, świeżo. Widać było, że poczuł wolność”, relacjonował.

W poniedziałek szansę gry z Woodsem miał Patrick Reed. “Widać było, jak jest podekscytowany tym, że znów może grać w golfa. Byłem zszokowany tym, jak płynny miał swing i jak daleko posyłał piłkę. Jeśli jeszcze podłapie lepsze czucie piłki, będziemy mieć ogromną frajdę z oglądania jego gry”, powiedział.

Kiedy gra Woods?

Woods zacznie grę w czwartek o godz. 18.05 polskiego czasu. Pierwszą rundę będzie grał w parze z Justinem Thomasem, czyli najlepszym golfistą ostatniego sezonu. Transmisje ze wszystkich rund turnieju w Golf Channel Polska

Jeśli Woods ukończy turniej, czeka go wielki skok w rankingu OWGR. Na początku tego tygodnia zajmował 1199 miejsce i tylko jeśli wycofa się z rywalizacji, wypadnie do 13. setki. Jeśli zajmie ostatnie miejsce podskoczy o około 25o pozycji. Jeśli będzie 10., to czeka go awans o ponad 500. miejsc. Jeśli by wygrał, znalazłby się w drugiej setce świata.