Polish Open pod koniec czerwca na Gradi Golf Club

Gradi Golf Club będzie gościł po raz kolejny turniej Polish Open w ramach ligi Pro Golf Tour. Impreza odbędzie się w dniach 26-28 czerwca na dolnośląskim polu.

Liga Pro Golf Tour zaczęła sezon w Egipcie, a Mateusz Gradecki zajął trzecie miejsce w turnieju Red Sea Ain Sokhna Classic. Od lutego do początku kwietnia osiem imprez odbędzie się w Maroku. A we wtorek ogłoszono kalendarz na dalszą część sezonu. W sumie cykl będzie liczył 21 turniejów.

Od kwietnia do początku października odbędzie się 11 imprez organizowanych w krajach Europy Centralnej. Polska od lat ma stałe miejsce w kalendarzu tej ligi. Przez dwa sezony rywalizowano na Sand Valley, potem turniej organizowała Sierra GC, a następnie imprezę przeniesiono na południe Polski i w tym roku golfiści znów będą rywalizować na polu Gradi Golf Club. Turniej odbędzie się w dniach 26-28 czerwca Pro Golf Tour, a w puli nagród jest 30 tys. euro.

Rekordowa pula nagród i przepustka do Challenge Tour dla najlepszych

Oprócz Polski Pro Golf Tour w 2019 roku zagości w Holandii (1 turniej), Czechach (3), Austrii (2) oraz Niemczech (4). W finałowych zawodach Castanea Resort Championship 2019 do podziału będzie 50 tys. euro, co będzie największą pulą nagród w tych rozgrywkach. W sumie na nagrody w tym sezonie przeznaczono 675 tys. euro.

Liga Pro Golf Tour to trzeci poziom golfowa w Europie. Cykl stanowi przepustkę do Challenge Tour. Promocję na zaplecze European Tour uzyskuje pięciu najlepszych graczy na koniec sezonu. W 2018 roku w ten sposób na wyższy poziom dostał się Mateusz Gradecki.