Polish Open kolejny rok w Pro Golf Tour

Liga Pro Golf Tour ogłosiła kalendarz na cały sezon 2020 i wiemy już, że golfiści tego cyklu znów zagoszczą w Polsce. W pierwszych dniach lipca na polu Gradi GC odbędzie się kolejna edycja Polish Open.

Liga Pro Golf Tour to trzeci poziom rozgrywkowy w Europie. Pięciu najlepszych graczy na koniec sezonu uzyskuje awans do Challenge Tour, czyli na zaplecze European Tour. W 2018 roku taki awans udał się Mateuszowi Gradeckiemu, który w tym roku znów rywalizuje również w Pro Golf Tour. Po dwóch turniejach sezonu zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zeszłoroczną edycję turnieju wygrał Czech Ondrej Lieser z wynikiem 191 uderzeń (-19). Drugie miejsce zajął Francuz Felix Mory (-12), a na trzecim uplasowali się ex aequo Szwajcar Benjamin Rusch i dwóch Niemców: pozostający ze statusem amatora Cedric Otten oraz znany z wcześniejszych medalowych występów w tym turnieju Florian Fritsch. Każdy z nich zapisał wynik -11.

Rozegrany w iście tropikalnych warunkach turniej serii Pro Golf Tour zgromadził w sumie 143 zawodników, w tym… lekkoatletycznego mistrza olimpijskiego Romana Šebrle. Z grona dziewięciu Polaków do finałowej rundy awansował jedynie Jakub Ossowski kończąc zawody „na par” , na 32. miejscu, dzielonym z szóstką innych graczy.

W tym sezonie Pro Golf Tour sezon zaczyna od aż 10 turniejów w Egipcie i Maroku. Do Europy golfiści przenoszą się od końcówki kwietnia. Zagoszczą w Austrii, Czechach, Niderlandach i Niemczech, a także w Polsce. Polish Open, tak jak w poprzednich latach, odbędzie się na polu Gradi GC w dniach 1-3 lipca. Pula nagród wyniesie 30 tys. euro.

Pełny kalendarz Pro Golf Tour 2020 >>