Polish Open 2019 by John Deere – 143 zawodników, dwóch mistrzów olimpijskich, 2700 butelek wody i jeden wygrany – Czech Lieser

Objęte w pierwszej rundzie prowadzenie Czech Ondrej Lieser utrzymał do końca, zwyciężając w piątek w turnieju Polish Open 2019 by John Deere, którego gospodarzem był Gradi Golf Club. Rozegrany w iście tropikalnych warunkach turniej serii Pro Golf Tour zgromadził 143 zawodników, w tym… lekkoatletycznego mistrza olimpijskiego Romana Šebrle.

Pierwsze runda okazała się weryfikacją nie tylko formy sportowej, ale też tego, jak zawodnicy znoszą wysokie temperatury. A nie było łatwo, bo pomiar przy greenie dziesiątego dołka wskazał 39 stopni… w cieniu! Termometr umieszczony na dachu karetki pokazywał stopni 60. Wypitych półlitrowych butelek było 2700, ale były i zasłabnięcia, interwencje medyczne oraz dobre wyniki – Lieser odnotował 61 uderzeń (-9), obejmując prowadzenie, którego nie oddał do końca. Ostatecznie turniej zamknął wynikiem 191 „strzałów” (-19). Drugie miejsce zajął Francuz Felix Mory (-12), a na trzecim uplasowali się ex aequo Szwajcar Benjamin Rusch i dwóch Niemców: pozostający ze statusem amatora Cedric Otten oraz znany z wcześniejszych medalowych występów w tym turnieju Florian Fritsch. Każdy z nich zapisał wynik -11.

Lider rankingu Order of Merit Allen John, który jeszcze jako amator zasłynął świetnym występem w Porsche European Open, zawody w Brzeźnie zakończył na dzielonej 24. pozycji.

Z grona dziewięciu Polaków do finałowej rundy awansował jedynie Jakub Ossowski kończąc zawody „na par” , na 32. miejscu, dzielonym z szóstką innych graczy.

Cuta nie przeszli inni reprezentanci PGA Polska, ani trzej kadrowicze, ale nie awansował również czeski pro Roman Šebrle, który w 2004 r. w Atenach wywalczył olimpijskie złoto… w lekkoatletycznym dziesięcioboju, a na swoim koncie ma liczne medale mistrzostw Europy i świata.

Jak podkreślił dyrektor sportowy Gradi GC, były lekkoatleta i absolwent AWF Filip Naglak warta uwagi była również obecność innej gwiazdy sportu. Mowa o mistrzu olimpijskim w skoku o tyczce z Moskwy (1980) Władysławie Kozakiewiczu, który tym razem pełnił funkcję trenera przygotowania mentalnego dla kilku niemieckich graczy.

Rozgrywki zawodowców poprzedził wtorkowy ProAm Polish Open o Puchar Prezesa PGA Polska, który wygrał Roman Tereszczak.

Cykl Pro Golf Tour to trzecia europejska liga, a zawody tej serii zaliczane są do światowego rankingu WAGR (World Amateur Golf Ranking). Łącznie cykl PGT liczy w tym roku 21 turniejów. Sezon rozpoczął styczniowy Red Sea Egyptian Classic 2019, a zakończy go zaplanowany na przełom września i października turniej Castanea Resort Championship 2019.

Wyniki

fot. Strzały na fairwayu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlejandro Pedryc: Sen o mistrzostwie
Następny artykułMateusz Gradecki z najlepszym wynikiem w Challenge Tour
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .