Polacy wygrywają turniej Pro-Am w Turcji. Decydowały ostatnie dołki

I mamy pierwszy sukces „biało-czerwonych” w tym sezonie. Polska drużyna w składzie Łukasz Szadny, Krzysztof Burdalski, Waldemar Kowalczykowski i Mariusz Konieczny wygrała Kempinski The Dome Pro-Am, organizowany przez PGAs of Europe!

Grupa, której przewodził Łukasz Szadny, wygrała 5 punktami! Zawodnicy rywalizowali w formule stableford netto na 36 dołkach. Do wyniku drużyny liczyły się dwa najlepsze wyniki na dołku. Po pierwszej rundzie drużyna Łukasza Szadnego była na 2. miejscu. Rewelacyjna gra w finałowej rundzie pozwoliła im na triumf w zawodach.

„Gramy w Polsce sporo Pro-Amów i oprócz czystej techniki gry, tym co jest najważniejsze w tego typu rozgrywkach jest odpowiednia atmosfera w drużynie. Moja drużyna spisała się na medal. Graliśmy razem, nie jako indywidualiści tylko wspólnie na wynik i to było odczuwalne. Jeśli jednemu z nas coś nie wychodziło, pozostali członkowie drużyny go wspierali. Motywowaliśmy siebie nawzajem”, powiedział Łukasz Szadny.

„Krzysztof Burdalski zagrał na pierwszej dziewiątce pięć parów, co już nam dało dużą przewagę. Wygraliśmy tak naprawdę na ostatnich dołkach. Na dołku nr 17 Waldemar Kowalczykowski miał para, a Mariusz Konieczny na osiemnastce też zrobił para, jako Pro dołożyłem też dwa pary. Wygraliśmy 5 punktami, z czego 6 ostatnich zdobyliśmy na dwóch ostatnich dołkach”, dodał Szadny.

Drużyna Kuby Ossowskiego, któremu towarzyszą Krzysztof Kwiatkowski, Hanna Kwiatkowska i Sławomir Grzesiak zajęła 9. miejsce z wynikiem 162 punktów, a drużyna Marka Sokołowskiego w składzie Guilio Piantini, Dariusz Lodyga i Czesła Szwabowic uplasowała się na 30. pozycji.

W klasyfikacji indywidualnej Pro na drugim miejscu jest Jakub Ossowski z łącznym wynikiem 4 uderzeń poniżej par. Kuba ma tylko dwa uderzenia straty do lidera Liama Bonda. Łukasz Szadny jest na miejscu 15. z wynikiem 3 uderzeń powyżej par, a Marek Sokołowski jest 22. z sumą 5 uderzeń powyżej par.

Klasyfikacja indywidualna zakończy się w sobotę.

Wyniki 

Źródło – PGA Polska

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJason Day zestrzelił drona piłką golfową
Następny artykułGolfowa lista płac. Ile zarabiają najlepsi?
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .