Polacy walczą o awans do 1. Dywizji European Amateur Team Championship

W środę, 11 lipca na polu golfowym Rosa Private GC pod Częstochową sześcioosobowy skład reprezentacji biało-czerwonych rywalizować będzie w European Amateur Team Championship, Division 2.

Do reprezentacji na te zawody, rywalizującej w grupie kwalifikacyjnej, zostali powołani Jan Szmidt jr (Toya G&CC Wrocław), Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC), Jakub Urbański (Toya G&CC Wrocław), Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC), Jakub Matuszek (Opolski KG) oraz Andrzej Wierzba jr. (Sobienie Królewskie G&CC).

Tegoroczna Dywizja 2 zgromadziła 8 drużyn z Belgii, Estonii, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji i Walii, dla których celem jest zajęcia któregoś z trzech czołowych miejsc. Tylko te dają awans i możliwość gry w najsilniejszej grupie w przyszłym roku. Finał odbędzie się w sobotę.

– Turniej Drużynowych Mistrzostw Europy, dywizji 2 jest na bardzo wysokim poziomie sportowym. Są tu bardzo mocne reprezentacje. Część zawodników, którzy przyjechali do Częstochowy na pewno za kilka lat będzie można oglądać w European Tour, czyli pierwszej lidze europejskiej zawodowego golfa – powiedział Janusz Mojsiewicz, dyrektor turnieju z ramienia Polskiego Związku Golfa.

European Amateur Team Championship, Division 2 to czterodniowe zawody, które odbędą się na polu Rosa Private GC (par 72). Pierwszego i drugiego dnia golfiści zagrają w formacie stroke play, by przez następne dwa rywalizować bezpośrednio w formacie match play.
– Pole golfowe Rosa Private GC jest przepięknym polem, aczkolwiek bardzo wymagającym i nie należy do łatwych. Jest jednym z dziewiętnastu 18-dołkowych pól klasy mistrzowskiej w Polsce, które spełnia wszystkie wymogi dla organizacji międzynarodowych turniejów – dodaje Mojsiewicz.

Organizatorem zawodów jest Europejska Federacja Golfa oraz Polski Związek Golfa przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Amatorów rozgrywane są w dwóch dywizjach. 16 najlepszych drużyn starego kontynentu stoczy bój o tytuł mistrzowski w European Amateur Team Championship, które zostaną rozegrane w Niemczech. W 2014 roku polska reprezentacja awansowała do pierwszej ligi, jednak rok później wróciła do dywizji 2.

LIVESCORING