Pierwszy tytuł Pietersa od trzech lat

Thomas Pieters
Thomas Pieters

Belg Thomas Pieters wygrał jednym uderzeniem turniej Czech Masters. To jego pierwszy triumf od trzech lat.

Pieters prowadził po trzech rundach i nie roztrwonił tej zaliczki w niedzielę. 69 uderzeń w finałowej rundzie pozwoliło mu zwyciężyć w turnieju z uderzeniem przewagi nad Hiszpanem Adrim Arnausem. Belg zakończył turniej z wynikiem -19. Za zwycięstwo zarobił 166 tys. euro.

“Czuję ulgę. Minęło zbyt dużo czasu od mojego ostatniego zwycięstwa.” – powiedział. To jego druga wygrana w czeskim turnieju i czwarta w European Tour w karierze.

Belg ostatnio cieniował. W światowym rankingu zsunął się na 111. miejsce, a przecież jeszcze w 2016 roku był jednym z najjaśniejszych punktów europejskiego golfa i członkiem drużyny Europy na Puchar Rydera.

“To świetne uczucie znów wygrać. Nigdy nie przestałem w siebie wierzyć, choć przez długi czas nie czułem mojego swingu. Trudno słuchać, że powinieneś wygrywać przynajmniej dwa-trzy turnieje w roku, gdy ci nie idzie. To działało na m nie deprymująco, bo czułem, że nie gram na miarę moich możliwości” – mówił Pieters.

European Tour z Czech przenosi się do Szwecji na turniej Scandinavian Invitation. W puli nagród 1,5 mln euro.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPożar w hotelu Phila Mickelsona
Następny artykułFedEx Cup. Finałowa 30 wyłoniona
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.