Padraig Harrington kapitanem Europy na Puchar Rydera 2020

Padraig Harrington poprowadzi drużynę Europy w kolejnym meczu Pucharu Rydera. Gospodarzami tym razem będą Amerykanie, a rozgrywka odbędzie się na polu Whistling Straits.

47-letni Irlandczyk był wicekapitanem we wrześniu 2018 roku, gdy Europa pod przywództwem Thomasa Bjorna pokonała w spektakularnym stylu USA 17½-10½. Harrington sam wystąpił w sześciu meczach Pucharu Rydera, czterokrotnie wygrywał to trofeum.

“Wygrałem trzy turnieje wielkoszlemowe, ale objęcie funkcji kapitana Europy w Pucharze Rydera to coś kompletnie wyjątkowego. Chcę wydobyć z naszego zespołu jak najwięcej atutów i poprowadzić go do zwycięstwa. W dwóch najbliższych sezonach będę ciężko pracował nad tym, by znaleźć nasze przewagi”, powiedział Harrington.

Harrington wygrał The Open w 2007 i 2008 roku oraz PGA Championship w 2008 roku, a na polu Whistling Straits, gdzie rozegrany zostanie kolejny mecz o Puchar Rydera, grał dwukrotnie w PGA Championship w 20010 i 2015 roku. W walce o funkcję kapitana pokonał Luke’a Donalda i Lee Westwooda.

Reprezentacja USA jeszcze nie ma wybranego kapitana. Głównymi kandydatami są Fred Couples oraz Steve Stricker.

Puchar Rydera odbędzie się w dniach 25-27 września 2020 roku na polu Whistling Straits. Obiekt gości ten mecz po raz pierwszy, trzykrotnie odbywało się tu PGA Championship, a raz US Senior Open.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułXander Schauffele mistrzem wśród mistrzów
Następny artykułMatt Kuchar najlepszy na Hawajach
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.