Oto 10 najlepszych zagrań European Tour w 2018 roku

Eddie Pepperell
Eddie Pepperell

Głosami fanów uszeregowano 10 najlepszych zagrań European Tour w 2018 roku. Uderzeniem roku wybrano hole in one Eddiego Pepperella podczas Sky Sports British Masters.

Anglik swoim świetnym strzałem popisał się podczas pierwszej rundy turnieju rozgrywanego na polu Walton Health Golf Club. 27-latek na dołku numer 9 (par 3) trafił z tee w chorągiewkę, piłka spadła na green, ale zachowała odpowiednią rotację i wtoczyła się do dołka.

“Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. To cudowne wyróżnienie. British Masters to był dla mnie wyjątkowy turniej, a to zagranie dodało mi mnóstwo energii. Na dziewiątce przez cały weekend grało się trudno ze względu na wiatr, wybranie odpowiedniego kija było wyzwaniem. Oczywiście, w tym wypadku miałem szczęście, ale niewiele zabrakło, by piłka wpadła bezpośrednio do dołka. To jedno z najbardziej szalonych hole in one jakie kiedykolwiek widziałem”, powiedział Eddie Pepperell.

Nagroda za najlepsze uderzenie przyznawana jest od 2010 roku. Poprzednio wyróżnienie otrzymywali Joost Luiten, Rory McIlroy, Shane Lowry, Jamie Donaldson, Henrik Stenson, Louis Oosthuizen oraz Graeme McDowell.

Top10 European Tour w 2018 roku: