Nowy sprzęt Sergio Garcii

Sergio Garcia będzie miał nowy sprzęt. Hiszpan po 15 latach rozstaje się z marką TaylorMade. Od 2018 roku będzie korzystał z kijów i piłek Callawaya.

Decyzja nie jest zaskoczeniem. Już od listopada było wiadomo, że Garcia nie przedłuży umowy z firmą TaylorMade. A w jego torbie sprzęt Callawaya pojawiał się już w zeszłym roku. Korzystał z puttera Odyssey, a pod koniec sezonu także z innych kijów.

Callaway zyskał gwiazdę

Callaway wzmocnił swoją drużynę ambasadorów. Do tej pory największą gwiazdą marki był Phil Mickelson, ale oprócz niego próżno na tej liście szukać tak znamienitych nazwisk. Dlatego dodanie Sergio Garcii to tak ważny ruch dla firmy. Poza tym fakt, że aktualny zwycięzca Masters korzysta z twoich kijów, jest tylko zaletą.

Czy Garcia dokonał zmiany sprzętu w odpowiednim momencie? W końcu to sprzętem innej firmy wygrał Masters, czyli swój jak dotąd jedyny turniej wielkoszlemowy. Przykład Mickelsona powinien go jednak uspokoić. Amerykanin w 2014 roku też wygrał Masters, a potem zmienił kije na te od Callawaya. Co było potem? W 2005 roku wygrał PGA Championship, w 2006 ponownie Masters, a potem dołożył jeszcze dwa wielkoszlemowe triumfy.

Kwota i dokładny okres obowiązywania umowy nie jest znany. Wiadomo za to, kiedy Garcia sprawdzi nowy sprzęt. Pierwszym turniejem Hiszpana w 2018 roku będzie Singapore Open w ramach Asian Tour (pula nagród wynosi w nim 1 mln dol.), a tydzień później będzie rywalizował w Omega Dubai Desert Classic (pula nagród 3 mln dol.), gdzie broni tytułu.

Sezon European Tour wznowiony zostanie już 11 stycznia turniejem BMW SA Open. W PGA Tour najlepsi zagrają już tydzień wcześniej na Hawajach w ramach Sentry Tournament of Champions.