Nowy rozdział w polskim golfie. Adrian Meronk zaczyna sezon European Tour

Adrian Meronk fot. Lukasz Giza

Adrian Meronk zagra w RPA w pierwszym turnieju European Tour w sezonie 2020, czyli w Alfred Dunhill Championship.

Dla Meronka nie będzie to debiut w European Tour, ale będzie to pierwszy sezon Polaka jako pełnoprawnego uczestnika tego cyklu. I to sprawia, że jest to wielkie wydarzenie dla polskiego golfa, bo nikt przed nim takiego statusu nie osiągnął.

Zdobyć kartę do European Tour jest sporym wyzwaniem, ale jeszcze trudniej jest się w tym elitarnym gronie utrzymać. Meronk początkowo nie będzie miał możliwości gry w najlepiej opłacanych turniejach – w nich musi sobie wywalczyć miejsce, grając w innych turniejach. I tę charówkę o punkty rozpocznie właśnie w RPA.

Turniej Alfred Dunhill Championship odbędzie się na polu Leopard Creek CC. Dominują w nim gracze lokalni. Reprezentanci z RPA wygrali dziewięć edycji od 2000 roku, gdy impreza została włączona do European Tour. Obiekt jest przepięknie położony obok parku narodowego, a dołek numer 13 to jeden z najbardziej spektakularnych dołków w całym sezonie. Co może nas czekać przy okazji golfowej transmisji? Widok słoni, krokodyli czy hipopotamów nie powinien nikogo dziwić.

Na polu nie zabraknie gwiazd golfa i nowych talentów. Wsród uznanych nazwisk warto wspomnieć takich graczy jak Branden Grace, Thomas Bjorn, Ernie Els, Charl Schwartzel. Oprócz tego aż 21 z 28 graczy, którzy przeszli przez Q-School zdecydowało się na start w RPA. A także 14 z 15 graczy, którzy zyskali prawo gry w European Tour przez Challenge Tour. I w tym gronie jest Meronk.

Meronk zacznie turniej z 10. dołka, o godz. 8:00 czasu lokalnego, a w grupie będzie miał reprezentanta RPA JC Ritchiego oraz Anglika Davida Howella.

Wyniki będzie można śledzić TUTAJ >>

fot. Golf&Roll/Adam Giza