Nowy numer “Golf&Rolla” poleca się na lato!

Najnowszy numer magazynu „Golf&Roll” to jak zawsze pokaźna dawka ciekawostek i artykułów dotyczących golfa, porad ekspertów i relacji z najważniejszych golfowych wydarzeń z Polski i ze świata.

Zielony przedmiot pożądania

Jest porządna, wełniana, ma złote guziki i wciąż ten sam konserwatywny krój z końca lat 40. ubiegłego wieku. Trwa dumnie poza modą, coraz bardziej cenna. W sumie to niezwykły, nawet jeśli trochę dziwny symbol wyjątkowego statusu i golfowego powodzenia – zielona marynarka z logo Augusta National Golf Club. Krzysztof Rawa przybliża bogatą historię tego wyjątkowego symbolu.

Marcin Lewandowski: Golf to niebezpieczny sport

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w biegach na 800 i 1500 m  miał właśnie wchodzić w ostatni etap przygotowania do olimpijskiego startu w Tokio. Niestety, nietypowy rok sprawił, że spotykamy się… na polu w Binowie. Co na polu golfowym robi utytułowany polski olimpijczyk? Koniecznie przeczytacie!

Golf&Roll/Daniel Stokowiec

Mistrzowski swing, czyli tak to robią Rory McIlroy, Jon Rahm, Matthew Wolff i Tiger Woods

Nie ma czegoś takiego jak idealny swing. Golf udowadnia nam to codziennie. Porównaj płynny, elastyczny ruch Dustina Johnsona z krótszym, szybkim szarpnięciem Jona Rahma, niesamowitym, pełnym mocy obrotem Matthew Wolffa czy zwartą „ortodoksję” Tigera Woodsa. Każdego dnia elita golfa udowadnia nam, że drogą do doskonałości jest realizacja własnego zamachu, a nie jakiegoś mitycznego modelu. A jednak pod powierzchnią, jeśli tylko trochę zagłębić się w szczegóły, pojawi się intrygujący wzór… Sprawdzamy, na czym polega fenomen mistrzowskiego swingu!

Czy golfowa F1 wyjedzie z garażu?

18 turniejów dla najlepszych 48 graczy świata, 240 mln dol. w puli, krótsze turnieje i element drużynowej rywalizacji. Czy Premier Golf League ma szansę namieszać w światowym golfie mimo skutków pandemii i oporu części gwiazd? Kilka faktów o nowym projekcie w artykule Michała Owczarka.

Denis Klero/Red Bull Content Pool

Radar, który wszystko zmienił

Golf, jak większość dyscyplin, zmienia się za sprawą technologii. I chociaż maszyny wciąż jeszcze nie zastąpiły trenerów, to znacząco wsparły i ułatwiły ich pracę. Jak udowadnia Tomasz Zembrowski ogromny wpływ miały na to różnego rodzaju symulatory lotu piłki i radary.

TrackMan Press Center

Trudne sprawy

Pro Adam Mitukiewicz tym razem w roli eksperta od.. trudnych spraw. Jak wyjść z różnych opresji podczas rundy na polu golfowym? Trzy sytuacje, trzy rozwiązania. Koniecznie przetestujcie wskazówki naszego eksperta.

Golf&Roll/Marek Darnikowski

Lata 20, lata 30. w.. golfowej modzie w Polsce

Golfowa moda nie zawsze wyglądała tak jak współcześnie. Co oczywiste, wyglądała całkiem odmiennie! Co nosili modni golfiści i modne golfistki w latach 20.i 30. ubiegłego wieku, także w Polsce? W numerze znajdziecie krótką historię golfowego szyku spisaną przez naszą ekspertkę w dziedzinie golfowej historii Elżbietę Grendecką z Kuźni Golfa.

Twarda szkoła golfa

Golf to sport dla twardzieli? Jak najbardziej! Udowadniają to śmiałkowie, którzy co roku decydują się powalczyć o własne marzenia w Q School. Spośród tysiąca chętnych tylko 25 zawodników otrzymuje złoty bilet do gry w cyklu European Tour. Mają do pokonania wiele golfowych dołków i… własnych słabości.

Golfowe szlaki: Wyspy Kanaryjskie i Litwa

Dwa rejony świata, wiele nowych pól golfowych do odkrycia. Nasz autor, Jacek Zaidlewicz, dotarł tym razem na Fuerteventurę i Lanzarote. Z kolei Wojciech Pasynkiewicz odwiedził sąsiednią Litwę. Sprawdźcie, co z tego wynikło.

Playitas Golf Club

Co z tym handicapem?

10 lutego 2020 Polski Związek Golfa oficjalnie wprowadził w życie Światowy System Handicapowy (WHS). Nasz ekspert, Wojciech Waśniewski, wyjaśnia, co to oznacza dla golfistów i jak teraz będzie liczony handicap.

Lekcja reguł

Zasadniczo gracz musi zaakceptować warunki, w jakich znalazła się jego piłka po wykonanym uderzeniu. Jednak ma prawo podejmować pewne rozsądne działania w celu wykonania strzału, nawet jeśli spowoduje to poprawienie tych warunków. Jakie działania są zatem dozwolone, a jakie zabronione? Wszystko w naszej lekcji reguł. W roli eksperta sędzia Jolanta Makuch.

To i jeszcze więcej w najnowszym numerze!