Nowość! Dalmierz Nikon COOLSHOT 20 GII

Każdy na pewno zna powiedzenie „Trening czyni mistrza” – zasada ta znajduje doskonałe potwierdzenie w wielu dziedzinach sportu. Szczególnie prawdziwa jest tam, gdzie o sukcesie lub porażce decyduje precyzja – tak jak w golfie właśnie. 

W grze w golfa trening to jedyna droga, by  osiągnąć poziom mistrzowski – zapanować trzeba nad wieloma aspektami gry: właściwą pozycją, doborem właściwego kija, właściwą oceną ukształtowania pola i odległości. Na szczęście w tej ostatniej dziedzinie grający w golfa mogą liczyć na wsparcie nowoczesnych technologii, w postaci dalmierzy laserowych,

Od niedawna w gronie tego typu sprzętu mamy nowego „gracza” – mały i lekki dalmierz COOLSHOT 20 GII, produkowany przez firmę Nikon. Jest to dalmierz stworzy specjalnie z myślą o grających w golfa. Z tego powodu urządzenie pracuje w trybie priorytetu pierwszego planu i jest „wyczulone” na najbliższe przedmioty znajdujące się w polu pomiaru dalmierza. W ten sposób pomiar odległości do chorągiewki w dołku jest pewny i bezbłędny. Poza szybkim pomiarem pojedynczym, użytkownik ma także możliwość wykonania pomiaru ciągłego, trwającego do 8 sekund. To opcja przydatna, gdy chcemy poznać odległości do kilku miejsc znajdujących się blisko siebie lub gdy duża odległość do chorągiewki może sprawiać problem z dokładnym celowaniem w nią dalmierzem.  A że COOLSHOT 20 GII ma zasięg aż 730 m, użytkownicy z pewnością chętnie będą chcieli mierzyć dystanse nie tylko na najbliższego w kolejności dołka.

Nikon zadbał o to, by użycie tego dalmierza na polu golfowym było bezproblemowe i intuicyjne – wysokiej jakości monokular o powiększeniu 6x oferuje szerokie pole widzenia, więc odnalezienie interesującego nas obiektu nie sprawi problemów. Czytelny wyświetlacz LCD z krzyżem celowniczym zapewnia precyzyjne umieszczenie chorągiewki na nim, a wynik pomiaru odległości podany będzie na wyświetlaczu niemal natychmiast. Warto zwrócić uwagę, że monokular został oddzielony od części odpowiedzialnej za pomiar odległości. Dzięki temu monokular oferuje wyjątkowo jasny obraz, o naturalnie oddanych kolorach. W ten sposób obserwacja ukształtowania pola golfowego nawet bez pomiarów odległości daje już grającemu sporo informacji. Wraz z dalmierzem Nikon dostarcza także wygodny futerał, aby dalmierz spoczywając przy pasku zawsze był gotowy do użycia. Nowoczesna obudowa dalmierza jest ergonomicznie ukształtowana oraz wodoszczelna. Przy masie wynoszącej jedynie 130 g, jego obsługa nie będzie stanowić dla nikogo problemu, także dla kobiet czy młodzieży wkraczającej w świat golfa.

Więcej informacji na stronie producenta