Niesamowity rekord Kevina Na

Kevin Na
Kevin Na

Kevin Na wygrał po dogrywce Shriners Hospitals for Children Open w ramach PGA Tour, a przy okazji ustanowił niezwykły rekord.

Kevin Na podczas finałowej rundy na drugiej dziewiątce roztrwonił trzy uderzenia przewagi i o wygraną musiał się bić z Patrickiem Cantlayem w dogrywce. Rywal zawalił drugi dodatkowy dołek i Na odniósł swoje czwarte zwycięstwo w PGA Tour.

Co ciekawe, Kevin Na ustanowił nowy rekord w długości puttów, które trafiły do dołka, przez cztery dni rywalizacji. W sumie naliczono mu 558 stóp i 11 cali, czyli 170 metrów i 28 centymetrów. Oznacza to, że urodzony w Seulu golfista świetnie czuje się w długich puttach.

Na wygrał turniej w Las Vegas po raz drugi w karierze. Poprzedni raz udało mu się to w 2011 roku. Triumf wywindował go na drugie miejsce w FedEx Cup, tuż za Sebastiana Munoza.

PGA Tour z Nevady przenosi się do Teksasu. Kolejnym turniejem w kalendarzu najlepszej golfowej ligi świata jest Houston Open.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLokalna dominacja w Spanish Open
Następny artykułKoniec sezonu Mateusza Gradeckiego
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.