Nie przegap! Nowy numer “Golf&Rolla” już na rynku

Nowy numer magazynu „Golf&Roll” właśnie ujrzał światło dzienne. A w numerze…

PLAN B WALDEMARA BACŁAWSKIEGO

Najpierw w 2010 r. kupił chylące się ku upadkowi pole golfowe, a dopiero potem pierwszy raz wziął kij golfowy do ręki. Dziś działające przy polu stowarzyszenie Mazury Golf & Country Club to najliczniejszy klub golfowy w Polsce. Ale to za mało, by Waldemar Bacławski mógł odetchnąć z ulgą. Poddać się, czy pchać dalej ciężki wózek wypchany więcej niż 14 kijami? O tym opowiedział nam właściciel słynnego mazurskiego obiektu.

CZYNNIKI POGODOWE A GRA W GOLFA

Jak czynniki atmosferyczne wpływają na twoją grę? Wnioski, do jakich po wielu godzinach eksperymentów doszli eksperci Foresight Sports, pozwalają lepiej zrozumieć, jak pogoda może oddziaływać na twoje uderzenia.

NADCHODZĄ MASZYNY

Od sposobu, w jaki oglądasz grę w telewizji, po strzały, które wybierasz na polu – technologia ma we współczesnym golfie wpływ na prawie wszystko. A to dopiero początek… Sprawdzamy, jak wykorzystuje się współcześnie sztuczną inteligencję do zmiany sposobu gry i oglądania golfa.

SHANE

Swoją przygodę z bieganiem po zielonych irlandzkich fairwayach rozpoczął dość późno. Chwilę potem został pierwszym i jak na razie ostatnim amatorem wygrywającym na European Tour. Całkiem niedawno Shane Lowry zwyciężył na swojej rodzinnej ziemi, w największym i najstarszym turnieju golfowym naszej planety – The Open. Redaktor Katarzyna Nieciak przybliża sylwetkę sympatycznego Irlandczyka,  który właśnie przeżywa chwile największej golfowej sławy.

CO MOŻE CADDIE + MODELOWA REGUŁA LOKALNA E-5

Reguła lokalna E-5 „Alternatywa dla uderzenia i odległości dla piłki zgubionej lub na aucie” budziła w tym sezonie jedne z najbardziej gorących dyskusji wśród golfistów na całym świecie. Nasza ekspertka, sędzia R&A  Jolanta Maluch krok po kroku wyjaśniamy zasady jej działania. Przypomina także reguły pracy caddiego.

IGRZYSKA NA HIGASHI

Za rok olimpijskie turnieje golfa w Tokio. Kwalifikacje przekroczyły zatem półmetek. Na uczestników golfowej rywalizacji czeka gra w prywatnym klubie, w którym członkostwo kosztuje 3 mln dolarów i w którym jeszcze 3 lata temu kobietom nie wolno było grać w niedzielę. Czy mamy szanse na start któregoś z polskich golfistów? Co musi się wydarzyć, byśmy podczas igrzysk mogli kibicować golfiście spod biało-czerwonej flagi? Sporo na ten temat wie Krzysztof Rawa, który dzieli się z czytelnikami „Golf&Rolla” niezbędnymi informacjami.

RYNEK GOLFOWY: TRENDY I NOWOŚCI 2019

Obiektywnie patrząc, golf na świecie jest w średniej kondycji. Choć w Polsce liczba golfistów rokrocznie wzrasta, na większości dojrzałych rynków jest zgoła odwrotnie. Tym samym wiele osób głowi się, co zrobić, aby ten trend odwrócić. Co możemy robić, żeby zwiększać popularność golfa? Dlaczego golfiści grają w golfa, dlaczego przestają grać? Kilka wniosków znajdziecie w naszym raporcie.

 MODRY LAS MA 10 LAT!

Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy na dołku nr 1 wbito pierwszą łopatę, która zresztą się złamała. Nie złamało to jednak właściciela Modrego Lasu, Artura Gromadzkiego. W tym sezonie jedyne w Polsce pole golfowe projektu Gary’ego Playera obchodzi swoje 10-lecie.

GOLFOWE SZLAKI: MADERA + WĘGRY

W 1999 r. archipelag Madery został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a pięć regionów uznano za rezerwaty przyrody. Oprócz imponujących krajobrazów i klimatycznych miasteczek, Madera ma też propozycję dla fanów golfa. Nasz redaktor Jacek Zaidlewicz zagrał na tamtejszych polach golfowych, dzieląc się z nami swoimi wrażeniami z tej podróży. Z kolei Wojciech Pasynkiewicz, drugi z naszych redakcyjnych globtroterów, udał się na Węgry, by odkryć walory tamtejszych pól golfowych. Koniecznie sprawdźcie co z tego wyniknęło.

To i jeszcze więcej w najnowszym numerze!

PRENUMERATA