Gdzie najwięcej zarobił Tiger Woods?

tigerwoods

Blisko 20 milionów dolarów zarobił grając w turniejach w stanie Floryda Tiger Woods. Pod względem turniejowych nagród to najbardziej szczęśliwe miejsce dla niego do wygrywania.

Zestawienie zarobków Woodsa z podziałem geograficznym przygotował David McSweeney z noobnorm.com i do tego przygotował bardzo ciekawą mapę (patrz powyżej).

Wynika z niej, że w swojej trwającej już ponad 20 lat, około 20 procent ze swoich 100 mln dol., które otrzymał z turniejowych premii, zarobił w stanie Floryda. W pierwszej trójce są jeszcze Ohio (16,3 mln dol.) oraz Kalifornia (16 mln dol.). Czwarte miejsce zajmuje stan Georgia z 13,3 mln dol., ale gdyby doliczyć dwa bonusy za zwycięstwo w FedEx Cup (każdy po 10 mln dol.) to właśnie ten stan byłby zwycięzcą zestawienia.

Woods gra w Velspar Open

Tiger Woods swój czwarty turniej sezonu zagra… na Florydzie. W Velspar Championship zagra po raz pierwszy. W tym sezonie zajął dzielone 23. miejsce w Farmers Insurance Open, nie przeszedł cuta w Gensis Open oraz był 12. w Honda Classic.

Woods umie wygrywać turnieje, w których debiutuje. Ma całkiem niezłą skuteczność. Na 40 pierwszych startów w imprezach PGA Tour wygrał aż dziewięć (22,5 proc.).

Velspar Championship zacznie grając w gwiazdorskiej grupie z Jordanem Spiethem i Henrikiem Stensonem. Turniej pokaże Golf Channel.