Najlepszy wynik Adriana Meronka w sezonie

Adrian Meronk zajął rewelacyjne trzecie miejsce w D+D REAL Czech Challenge i awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej European Challenge Tour.

Tak świetnego wyniku na tym poziomie rozgrywek Meronk nie miał od blisko półtora roku i finiszu sezonu 2017. W Czechach przez dwa pierwsze dni prezentował solidny poziom, który pozwolił mu na bezproblemowe przejście cuta. Prawdziwe rakiety odpalił w sobotę. Trzecia runda zagrana na 64 uderzenia, była jednym z najlepszych wyników dnia, a Meronka wywindowała na czwarte miejsce. W finałowej rundzie, w której uzyskał 68 uderezń, Polak przesunął się o pozycję wyżej i z wynikiem -13 zajął trzecie miejsce. O uderzenie lepszy był Portugalczyk Ricardo Santos, a turniej wygrał Ross McGowan z Anglii z wynikiem -18.

Meronk za trzecie miejsce zarobił 14 tys. euro i pokaźną liczbę punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Polak zajmuje w nim szóstą lokatę. Ma 25,6 tys. punktów. Liderem jest Francuz Antoine Rozner, który zebrał już 65,6 tys. punktów. Miejsce w czołowej “15” Challenge Tour jest ważne, bo na koniec sezonu daje awans do European Tour.

W turnieju rywalizował też Mateusz Gradecki, ale po raz kolejny w tym sezonie nie awansował do weekendowego grania. Wynik +8 po dwóch dniach dał mu odległe 135. miejsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSuperbohaterowie na pomoc USGA
Następny artykułWyjątkowa nagroda dla Kevina Na
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.